Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Tylko jeden kandydat na radnego w Skrbeńsku

27.02.2017 07:00 | 0 komentarzy | art

Upłynął termin zgłaszania komitetów wyborczych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy w Godowie. Wybory są związane ze śmiercią dotychczasowego radnego ze Skrbeńska Henryka Klyszcza i koniecznością uzupełnienia składu Rady.

Tylko jeden kandydat na radnego w Skrbeńsku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 22 stycznia należało złożyć zawiadomienie do Komisarza Wyborczego w Bielsku–Białej o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydata na radnego. Do wyborów zgłosił się tylko jeden komitet, którego kandydatem jest Dawid Prochasek. To oznacza, że zaplanowane na 2 kwietnia głosowanie w Skrbeńsku się nie odbędzie. Prochasek jako jedyny kandydat, otrzyma mandat radnego bez głosowania. Bez głosowania wybrany był również wcześniej śp. Henryk Klyszcz, którego Prochasek w radzie zastąpi.

Dawid Prochasek nie jest osobą anonimową. W poprzedniej kadencji samorządu był radnym powiatowym, który do rady powiatu wszedł z listy wywołującego niemałe kontrowersje Ruchu Autonomii Śląska. Do rady gminy w Godowie kandyduje z własnego komitetu. Pracuje Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Wodzisławiu Śl., będącym częścią Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Ma 39 lat.

(art)