Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Szczepienia dla seniorów już w tym roku

26.02.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Nie tak dawno miasto zapowiadało program szczepień przeciwko grypie skierowany dla seniorów powyżej 65. roku życia. Wówczas brakowało informacji, jaka kwota zostanie przeznaczona na szczepienia osób starszych. Dziś wiadomo, że będzie to 200 tys. zł.

Szczepienia dla seniorów już w tym roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pieniądze mają pochodzić z tzw. wolnych środków budżetu miasta. – Wychodzimy naprzeciw potrzebom seniorów i planujemy cykl szczepień przeciwko grypie – mówi radna Izabela Kalinowska, przewodnicząca miejskiej komisji budżetu.

Plan jest taki, że w ciągu kilku miesięcy program ma zostać stworzony, następnie przesłany do zaopiniowania Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dopiero po tym etapie trafi w formie uchwały pod obrady rady miasta. Jeśli rada da zielone światło, to nastąpi wybór placówki, która będzie szczepienia prowadzić, na przykład jednej z przychodni na terenie miasta.

Nie ma jeszcze pewności, czy szczepionki przeciwko grypie będą darmowe, czy też miasto będzie dofinansowywać większą część. – Koszt szczepionek na wolnym rynku wynosi od 30 do 40 zł. Jeśli kupowalibyśmy hurtowo, cena będzie niższa. Mamy więc nadzieję, że uda się w całości finansować koszt szczepionek dla seniorów – zaznacza radna Izabela Kalinowska i dodaje, że wiele będzie jednak zależało od liczby zainteresowanych.

Miasto liczy na to, że program zacznie działać jeszcze w tym roku. Tak, by seniorzy mogli szczepić się przez sezonem grypowym 2017/2018. – Powikłania pogrypowe są szczególnie groźne dla zdrowia, a nawet życia seniorów. Dlatego chcielibyśmy, by program powstał i by seniorzy z Wodzisławia z niego korzystali – puentuje radna Kalinowska.

(mak)

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego