Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Radni z Rydułtów zbierają podpisy w obronie hałdy

22.02.2017 17:55 | 24 komentarze | mak

Radni z Rydułtów zaangażowali się w akcję zbierania podpisów wśród mieszkańców, którzy sprzeciwiają się rozbiórce hałdy Szarlota.

Radni z Rydułtów zbierają podpisy w obronie hałdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O akcji zbierania podpisów poinformowała poprzez jeden z portali społecznościowych radna Joanna Kubala. - W związku z licznymi głosami mieszkańców naszego miasta, którzy nie chcą rozbiórki naszej rydułtowskiej hałdy, a chcą zabrać głos w tej sprawie, informuję, że radni Miasta Rydułtowy zbierają w tym temacie podpisy - czytamy na profilu radnej z Rydułtów.

Do wpisu radnej dołączone jest zdjęcie. Pokazuje ono, jak wygląda lista, na której mieszkańcy mogą zgłaszać podpisy. Umieszczono tam informację: "Lista mieszkańców przeciwnych rozbiórce rydułtowskiej hałdy Szarlota przez firmę FUHB Marbud Eugeniusz Marcol, która spowoduje znaczne zapylenie naszego powietrza oraz zniszczenia naszych rydułtowskich dróg i posesji przy nich położonych".

Przypomnijmy, że z rydułtowskiej hałdy Szarlota mają być wywiezione 3,8 mln ton kamienia. Inwestycja ma być wieloletnia i wiąże z likwidacją zapożarowania hałdy. Będzie polegać na wybraniu, ewentualnym schłodzeniu i wywiezieniu (sprzedaniu) materiału poza teren kopalni. Władze miasta oraz wielu mieszkańców obawiają się uciążliwości. Nie wiadomo jeszcze, którędy miałby zostać poprowadzony transport drogowy. Rydułtowscy urzędnicy obliczyli, że ciężarówki mogą jeździć nawet co 6-7 minut.