Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Kultura

Radny uważa, że pszowska kultura kuleje. Dyrektor MOK-u: to przesadzona ocena

22.02.2017 07:00 | 3 komentarze | juk

– Informacje o naszych wydarzeniach kulturalnych kuleją. Już od kilku osób słyszałem, jakby celowo chodziło o ośmieszanie tego miasta – zauważył radny Kazimierz Nawrat podczas styczniowej komisji zdrowia, spraw społecznych, oświaty, kultury i sportu.

Radny uważa, że pszowska kultura kuleje. Dyrektor MOK-u: to przesadzona ocena
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla potwierdzenia swojej opinii podał przykład słabej frekwencji podczas koncertu noworocznego. Na początku stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się koncert orkiestry dętej KWK Anna pod dyrekcją Adama Bober. Jak relacjonuje radny, artyści zaprezentowali się znakomicie, jednak widownia była znikoma.

Impreza była... miejska?

O odniesienie się do zarzutów Kazimierza Nawrata, poprosiliśmy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie Marka Hawla. – Radny nie zna kulis tej sprawy. Koncert orkiestry organizowany był przez miasto – informuje dyrektor MOK–u. Dodaje również, że miasto nie życzyło sobie żadnej reklamy, ponieważ koncert miał charakter zamknięty. Zaproszonych gości miało być sporo. Ostatecznie jednak sala nie wypełniła się po brzegi. – Ubolewam, że miejskie Ośrodek Kultury oraz moja osoba jesteśmy oceniani za koncert, którego nie organizowaliśmy – puentuje Marek Hawel.

Ma być lepiej

W tej sytuacji poprosiliśmy o komentarz Dawida Topola, wiceburmistrza Pszowa. – Koncert był organizowany przez miasto przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury jak prawie każda kulturalna impreza w mieście. Wystosowano około 600 zaproszeń. Zaproszenia zostały wysłane do osób, na których nam szczególnie zależało – wyjaśnił włodarz. Dodał również, że przyczyny małej frekwencji nie są mu znane. Zostaną jednak wyciągnięte wnioski zarówno co do sposobu organizacji, informowania, jak również zapraszania gości. – Wierzę, że podczas następnych imprez kulturalnych będzie lepiej – speuntował Dawid Topol.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa