Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Możesz jeszcze zgłosić książkę do nagrody „Juliusz”

21.02.2017 09:35 | 0 komentarzy | pm

Górnośląska Nagroda Literacka „Juliusz” to ustanowione przez Prezydenta Rybnika wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku. 

Możesz jeszcze zgłosić książkę do nagrody „Juliusz”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze do 23 lutego przyjmowane są zgłoszenia do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Tymczasem napływają kolejne książki ubiegające się o ten prestiżowy tytuł – do tej pory do rybnickiego magistratu przekazano ponad 90 tytułów!
Górnośląska Nagroda Literacka „Juliusz” to ustanowione przez Prezydenta Miasta Rybnika wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku. Nagrodę po raz pierwszy przyznano w 2016 roku podczas 47. Rybnickich Dni Literatury wydanej w 2015 roku książce „Kobro. Skok w przestrzeń” autorstwa Małgorzaty Czyńskiej.

– Pierwsza edycja nagrody cieszyła się sporym zainteresowaniem – kapituła konkursu, którą tworzyli przedstawiciele ośrodków literackich i uniwersyteckich z różnych stron kraju, zapoznała się z ponad stu zgłoszonymi publikacjami – tłumaczy Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika.

Jest spora szansa na to, że ubiegłoroczna liczba zgłoszonych książek będzie w tym roku wyższa. Propozycje tytułów do nagrody można zgłaszać do 23 lutego, tymczasem do dzisiaj napłynęło już ponad 90 propozycji. Wśród nich znajdziemy zarówno prozę, jak i poezję, pozycje podejmujące tematykę wsi, małych ojczyzn, historii, kultury i wielu innych zagadnień.
Warto dodać, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku otrzymała po 1 egzemplarzu wszystkich tytułów. Książki będą niedługo dostępne – już dziś zapraszamy do lektury!
Przypominamy, że publikacje kandydujące do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” mogą zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa, osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim i członkowie Kapituły. Data pierwszego wydania zgłaszanej książki musi mieścić się pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2016 r.
Zgłoszenia wybranej książki należy przesłać na adres: Urząd Miasta Rybnika, ul. Bolesława Chrobrego 2, 44-200 Rybnik z dopiskiem „Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz” wraz z kartą zgłoszenia i 12 egzemplarzami książki z przeznaczeniem do prac związanych z wyłonieniem laureata konkursu przez członków kapituły.