Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Koniec chirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii w Rydułtowach

20.02.2017 13:01 | 40 komentarzy | mak

Od 1 marca w szpitalu w Rydułtowach przestaną działać oddziały anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii ogólnej. Będą funkcjonowały tylko w szpitalu w Wodzisławiu. 

Koniec chirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii w Rydułtowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stronie internetowej Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim pojawił się ważny dla pacjentów komunikat. 1 marca zostaną połączone jednoimienne oddziały szpitalne: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położnicze oraz neonatologiczne. Wszystkie wymienione oddziały będą miały swoją siedzibę w szpitalu w Wodzisławiu.

Tylko w Wodzisławiu

W praktyce oznacza to tyle, że ze szpitala w Rydułtowach znikną oddziały anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii ogólnej. Obecnie wszystkie te oddziały działają zarówno w Wodzisławiu, jak i w Rydułtowach. Od 1 marca połączone oddziały będą działać tylko w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim, nie w Rydułtowach.

Przypomnijmy, że nowy blok operacyjny w szpitalu w Wodzisławiu nie jest jeszcze wybudowany. W ubiegłym tygodniu skierowaliśmy do szpitala pytanie, czy placówka ze starym blokiem operacyjnym będzie w stanie obsługiwać pacjentów zarówno z Wodzisławia, jaki i z Rydułtów. Dziś otrzymalismy odpowiedź, że tak. Również w swoim komunikacie, który został opublikowany na stronie internetowej szpitala, dyrekcja zapewnia, że oddziały są przygotowane do zwiększonej liczby pacjentów. Szpital podkreśla również, że w wyniku łączenia oddziałów nikt z personelu nie straci pracy.

Tylko formalność

Formalnie połączone zostaną również jednoimienne oddziały ginekologiczno-położnicze oraz neonatologiczne. Te od kilku miesięcy działają jednak wyłącznie w Wodzisławiu, ponieważ ze względu na brak lekarzy dyrekcja zawiesiła funkcjonowanie porodówki w Rydułtowach.

Przypomnijmy, że zamiar łączenia oddziałów był zawarty w planie restrukturyzacji szpitali.