środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Rybnik: segreguję – nie widzę przeszkód

19.02.2017 17:30 | 0 komentarzy | pm

W Rybniku dostępne są naklejki ułatwiającą sortowanie odpadów osobom niewidomym i słabo widzącym.

Rybnik: segreguję – nie widzę przeszkód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybniku dostępne są specjalne naklejki pozwalające osobom niewidomym i słabo widzącym zidentyfikować pojemniki na poszczególne frakcje odpadów. „Segreguję – nie widzę przeszkód” to pierwszy w Polsce program mający na celu wsparcie osób słabo widzących i niewidomych w sortowaniu odpadów.
Do tej pory ta prawie 2 milionowa grupa osób była wyłączona z sortowania odpadów, a więc aktywnego i najprostszego przyczynienia się do ochrony środowiska, ponieważ nie była w stanie zidentyfikować koloru pojemnika na odpady poddane sortowaniu.
Naklejki są bezpłatnie przekazywane osobom potrzebującym takiego ułatwienia. Grupa ENERIS (https://grupa-eneris.pl) przygotowała również stronę internetową dostępną dla osób niewidomych i słabo widzących (przełączana na górze strony, obok ustawiania wielkości czcionki). Do końca 2017 r. firma zobowiązała się przeszkolić pracowników Biur Obsługi Klienta oraz wszystkich kierowców i ładowaczy pojazdów z zakresu obsługi klienta z niepełnosprawnością.
Oby otrzymać bezpłatną naklejkę ułatwiającą sortowanie odpadów osobom niewidomym i słabo widzącym należy się skontaktować z Mirosławem Górką – specjalistą ds. realizacji projektów, Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żużlowa 25, pokój nr 31, tel. 32 439 93 31. (inf. UM Rybnik)