Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kto niszczy ambony do polowań na dziki?

20.02.2017 07:00 | 10 komentarzy | juk

Przewrócone ambony mają być zapewne sygnałem dla myśliwych, by ci nie strzelali do dzików. A myśliwi zastanawiają się, czy obrońcy zwierząt rzeczywiście zdają sobie sprawę z tego, co robią?

Kto niszczy ambony do polowań na dziki?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji zgłosił się Jerzy Bujok z wodzisławskiego koła łowieckiego. Problem, jaki nam przedstawił to zniszczone ambony myśliwskie, które służą do polowań na dziki.– Ktoś zniszczył dwie nasze ambony. Ich nogi zostały podcięte siekierami, a całość przewrócono – mówi Jerzy Bujok z Koło Łowieckie „Pod Klonem” w Wodzisławiu Śl. Jak dodaje, obie zniszczone ambony zlokalizowane były w Marklowicach. A konstrukcje były widoczne z drogi. Ich dewastacja miała miejsce między 18 a 20 stycznia. O całej sprawie została powiadomiona wodzisławska policja, która obecnie prowadzi dochodzenie.

Do czego służą ambony?

Jerzy Bujok wyjaśnia, że myśliwi korzystają z ambon przede wszystkim po to, żeby polować na dziki. – Z grubej zwierzyny na naszym terenie mamy tylko sarnę i dzika. Kiedy polujemy na sarny, to ambony nie są nam potrzebne – dodaje. Tłumaczy, że dzik to bardzo mądre zwierzę ze świetnym słuchem i węchem. Dlatego, aby go upolować, trzeba wykazać się cierpliwością. Rok łowiecki trwa od 1 kwietnia do 31 marca roku następnego i w tym czasie ambony są najbardziej potrzebne. Dwie, które zostały zniszczone, myśliwi już odbudowali. To wcale nie mały koszt, ponieważ wynosi około 3 tys. zł.