Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Smog nie odpuszcza. W najbliższych dniach nie ma szans na poprawę powietrza

19.02.2017 12:44 | 0 komentarzy | (q)

W dalszym ciągu Meteo Project prognozuje wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średnio dobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Smog nie odpuszcza. W najbliższych dniach nie ma szans na poprawę powietrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostrzeżenie nr 13/2017

Zagrożenie: Smog

Stopień: 1

Obszar: Województwo śląskie - powiat raciborski.

Ważność: Od dnia 19.02.2017 godz. 11:00 do dnia 20.02.2017 godz. 15:00

Opis: Obserwuje się i w dalszym ciągu prognozuje wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średnio dobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu (>50 µg/m3)

Skutki: Cząstki pyłu zawieszonego w powietrzu mogą wywoływać podrażnienie błon śluzowych i zwiększone wytwarzanie śluzu. Całokształt zmian może wpływać na ogólną odporność organizmu. Powtarzalność zachorowań może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub dolegliwości sercowo-naczyniowych. W wyniku intensywnego oddziaływania cząstek mogą nasilić się dolegliwości u astmatyków, może również zwiększyć się ogólna zachorowalność, a nawet śmiertelność populacji. Długotrwałe oddziaływanie cząstek na organizm może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub skrócenia długości życia.

Rekomendacje: Ograniczaj ekspozycje oraz wzmożony wysiłek fizyczny na zewnątrz. Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry, szczególnie powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum.

Uwagi: Brak.

Data i czas wydania: 19.02.2017, 11:01

Opracowanie: Meteo Project


Więcej informacji o pogodzie: meteoproject.info.pl oraz na profilu facebook.com/MeteoProject