Poniedziałek, 21 maja 2018

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Oszuści na wnuczka nie odpuszczają seniorom

17.02.2017 16:29 | 0 komentarzy | eos

Nieustające oszustwa na wnuczka oraz zdarzenia na drodze, których ofiarami padają osoby starsze, to wystarczające powody do zorganizowania cyklu spotkań z udziałem policjantów. Dlatego z inicjatywy Zarządu Rejonowego PZERiI w Raciborzu, gościem raciborskich seniorów była zajmująca się działalnością informacyjno-prewencyjną st. sierż. sztab. Edyta Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Oszuści na wnuczka nie odpuszczają seniorom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Bezpieczny senior” był również tematem lutowego spotkania w kole emerytów i rencistów na Ostrogu, gdzie policjantka apelowała o czujność wobec dokonywanych oszustw przez różne grupy przestępcze. – Przestępcy podszywają się pod dzieci, wnuki, policjantów, a nawet pracowników centralnego biura śledczego, przedstawiając zdarzenia losowe, na które każdy może się nabrać – ostrzegała.

Apelowała też o ostrożność na drodze, na której pieszego nic nie chroni. Często ofiarami wypadków drogowych są osoby powyżej 60. roku życia. Najłatwiej o takie zdarzenia jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok, lampy drogowe jeszcze nie świecą i jest dużo gorsza widoczność. Policjantka zachęcała do noszenia odblasków, które nie tylko podnoszą bezpieczeństwo pieszego użytkownika drogi, ale nawet mogą uratować życie.

Seniorzy otrzymali karty ICE, na których należy zapisać numer kontaktowy do najbliższej osoby. Pod hasłem ICE warto taki numer wpisać również w telefon komórkowy, co w nagłych zdarzeniach ułatwi służbom ratunkowym nawiązanie kontaktu np. z rodziną osoby poszkodowanej.