środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Popisali się wiedzą o straży pożarnej

17.02.2017 15:39 | 0 komentarzy | eos

Turniej wiedzy pożarniczej zorganizowany przez jednostkę OSP Łańce przyciągnął dzieci i młodzież aktywnie działającą w miejscowej drużynie młodzieżowej. Do rozwiązywania testów przystąpiło 17 młodych ochotników. Najmłodsi uczestnicy turnieju zaś wykazywali się talentami malarskimi przygotowując rysunki obrazujące strażaków w akcji. Prace oceniał prezes Zarządu Gminnego OSP w Kornowacu Jan Krolik, prezes OSP w Łańcach Mirosław Świdergoł i naczelnik łanieckiej OSP Rafał Święty.

Popisali się wiedzą o straży pożarnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najszerszą wiedzę pożarniczą wykazały się jednocześnie uzyskując najwięcej punktów, dzieci z: klas I – III – Kinga i Tomek Święty, klas IV – VI – Bartosz Hałas i Patryk Świerczek oraz gimnazjalistki Martyna Stencel i Oliwia Grzyb. Za swe rysunki I miejsca ex aequo zdobyli: Zosia Mańczyk (4 lata), Marzena Kramarczyk (5 lat) i Michał Stencel (6 lat), a II miejsca – Michalina (8 lat) i Michał (10 lat) Piechalak.

– Podczas rozwiązywania testów przekonaliście się, na ile znacie się już na działalności strażaków. Na następnym spotkaniu omówimy błędy, które popełniliście wypełniając testy – zapowiedział prezes OSP w Łańcach Mirosław Świdergoł.

Zwycięzcy wezmą udział w gminnym turnieju wiedzy pożarniczej. Wcześniej zaś uhonorowani zostaną nagrodami podczas zebrania sprawozdawczego jednostki OSP w Łańcach.