Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Szkoła w centrum miasta będzie w kolorze cegły

17.02.2017 10:23 | 0 komentarzy | mak

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wodzisławiu Śl. nie wygląda najlepiej. Budynek aż prosi się o remont. Ten wreszcie nastąpi. Szkoła przejdzie kompleksową termomodernizację.

Szkoła w centrum miasta będzie w kolorze cegły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont zostanie wykonany za niemałe pieniądze, bo prawie 4,45 mln zł. Miasto nie kryje zadowolenia, bo na inwestycję udało się pozyskać 85 proc. dofinansowanie, czyli ok. 3,25 mln zł. - To praktycznie ostatni budynek w tej części miasta, który dumy nie przysparzał - przyznaje prezydent Mieczysław Kieca.  

Dokumentacja projektowa jest już gotowa. W ramach inwestycji przewidziano m.in. wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej, wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji, ocieplenie ścian zewnętrznych budynku płytami styropianowymi oraz ocieplenie stropodachu od zewnątrz styropianem i wykonanie pokrycia z papy. Modernizacji poddane zostaną również tablice elektryczne. Wewnątrz obiektu zostanie wykonana wymiana instalacji oświetleniowej wraz z okablowaniem.

- Będą też zmiany, jeśli chodzi o ścianę główną. Chcemy w bardziej widoczny sposób podkreślić, że szkoła nosi imię Jana Pawła II - zaznacza prezydent Kieca.

Co ważne, dojdzie też do przebudowy systemów grzewczych, w tym modernizacji węzła cieplnego, a co za tym idzie - obniżą się rachunki za ogrzewanie, a szkoła będzie bardziej ekologiczna. Dzięki wymianie oświetlenia zmniejszy się też zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Wkrótce miasto rozpocznie procedurę przetargową i wyłoni wykonawcę. Prace mają ruszyć wiosną. Możliwe, że nie zakończą się w tym roku, bo obiekt jest naprawdę duży. Remont będzie o tyle trudny, że w czasie robot uczniowie będą uczęszczać do szkoły. Miasto podkreśla, że działanie szkoły uda się zorganizować tak, by uczniowie byli bezpieczni i nie nie odczuwali skutków prowadzonego remontu.

Szkoła po termomodernizacji będzie w kolorze cegły. Taki kolor ustalił projektant.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.