Poniedziałek, 21 września 2020

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Parkomat nie działa? Płacić nie trzeba

16.02.2017 13:00 | 8 komentarzy | mak

– Gdy jest awaria systemu i parkomat nie działa, kierowca nie musi płacić – zapewnia Krystian Stępień, prezes spółki Domaro.

Parkomat nie działa? Płacić nie trzeba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe parkomaty – zasady

W ciągu ostatnich miesięcy Domaro zakupiło 12 nowych parkomatów (w tym 2 nowe po naszym ostatnim artykule o psujących się parkomatach). Koszt wymiany wyniósł od 20 do 30 tys. zł, w zależności od funkcji, jakie parkomat posiada. To nowoczesne urządzenia, które podobno nie są awaryjne. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, że parkomat przestanie działać, sygnał o awarii natychmiast przesyłany zostanie do siedziby spółki. Co więcej, osoba, która kontroluje, czy kierowcy płacą za parking, od razu dostanie informację, żeby w danym rejonie nie sprawdzać biletów. – Gdy jest awaria systemu, kierowca nie musi płacić. Gdy dostajemy sygnał, przestajemy sprawdzać bilety w danym rejonie – zapewnia Krystian Stępień, prezes Domaro.

Natomiast gdyby jednak ktoś dostał wezwanie do zapłaty, na pewno zostanie ono anulowane. – Dzięki nowemu systemowi z elektronicznym systemem podglądu możemy sprawdzić, kiedy parkomat był czynny, a kiedy nie – dodaje prezes.

Stare parkomaty – zasady

– Faktycznie, stare parkomaty były awaryjnie. Obecnie zostało nam 5 takich urządzeń. Docelowo także chcemy je wymienić. Mam nadzieję, że uda się to do końca roku. Podstawą dla nas jest to, żeby kierowcy i mieszkańcy byli zadowoleni – zapewnia Krystian Stępień. Spółka przeniosła je w najmniej newralgiczne miejsca, gdzie rotacja samochodów jest mniejsza. Stare parkomaty, jeśli się zepsują, nie wysyłają sygnału. Wtedy najlepiej zatelefonować na podany na parkomacie numer i powiadomić pracownika, że parkomat nie działa i nie ma możliwości zakupu biletów. Stare parkomaty zlokalizowane są przy ulicach Mendego, Targowej, Średniej, Kościelnej i Placu Gladbeck.