środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Parkomat nie działa? Płacić nie trzeba

16.02.2017 13:00 | 8 komentarzy | mak

– Gdy jest awaria systemu i parkomat nie działa, kierowca nie musi płacić – zapewnia Krystian Stępień, prezes spółki Domaro.

Parkomat nie działa? Płacić nie trzeba
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracamy do tematu, który bulwersuje wielu kierowców. Chodzi o psujące się parkomaty. – Podjeżdżam na parking, chcę kupić bilet, ale parkomat jest nieczynny. Nie mam czasu szukać innego, bo muszę załatwić sprawę na mieście. Wracam i mam wezwanie do zapłaty. Przecież to nie moja wina, że w Wodzisławiu są niesprawne parkomaty – denerwuje się nasz czytelnik. – Parkomat był zepsuty, więc poszłam do innego, żeby kupić bilet. Niestety, za wycieraczką samochodu już czekało wezwanie do zapłaty – opowiadała nam jedna z mieszkanek.

Fakt, że w opisanych sytuacjach dodatkowe opłaty zostały anulowane. Niesmak jednak pozostał, bo każde tego rodzaju wezwanie potrafi podnieść ciśnienie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że część kierowców – mając wezwanie w ręku – po prostu zapłaci.

Postanowiliśmy zapytać prezesa Domaro – czyli miejskiej spółki, która obsługuje parkomaty – jakie prawa mają kierowcy, gdy parkomat nie działa?  Powinni szukać innego i płacić?  Czy może są wtedy zwolnieni z opłaty?

Odpowiedź jest dla kierowców bardzo korzystna – gdy parkomat jest nieczynny, nie trzeba płacić! Dalszy ciąg odpowiedzi trzeba jednak zróżnicować w odniesieniu do nowych i starych parkomatów. Już wyjaśniamy.