środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Łucja Bugiel i Sylwia Martynus opowiedzą o podróżach do Chin i Bułgarii

16.02.2017 06:30 | 0 komentarzy | ż

Filie raciborskiej biblioteki zapraszają do udziału w ciekawych spotkaniach podróżniczych. Czytelnicy na Ostrogu odwiedzą Chiny a w Markowicach poznają klasztory i kulturę Bułgarii.

Łucja Bugiel i Sylwia Martynus opowiedzą o podróżach do Chin i Bułgarii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 lutego o godz. 16.15 Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Nasze podróże”. O swoich wrażeniach z pobytu w Państwie Środka – kraju, który może się poszczycić jedną z najstarszych kultur na świecie, bogatą historią i wspaniałymi zabytkami, opowie Łucja Bugiel- czytelniczka i przyjaciel biblioteki, która we wrześniu ubiegłego roku gościła w bibliotece na Ostrogu, wspominając wówczas z pasją wyprawę do Argentyny, Brazylii i Urugwaju.

Z kolei dzień później, 22 lutego o godz. 16.30, w bibliotece w Markowicach przy ul. Jordana 6 odbędzie się spotkanie poświęcone niektórym ze stu dwudziestu zachowanych do dziś bułgarskich klasztorów, które stanowią żywą kronikę kultury, architektury i twórczego geniuszu narodu bułgarskiego. O swoich wrażeniach z pobytu w Bułgarii opowie czytelniczka Sylwia Martynus.

źródło: MiPBP w Raciborzu