Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kieca zatrudnił byłego wicestarostę

15.02.2017 19:00 | 14 komentarzy | mak

Były wicestarosta Dariusz Prus dostał pracę jako główny specjalista w biurze Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śl. Przewodniczącym zarządu związku jest Mieczysław Kieca, do obowiązków którego należy m.in. zatrudnienie pracowników biura.

Kieca zatrudnił byłego wicestarostę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prus: liczyły się kwalifikacje

Dariusz Prus przyznaje, że spodziewał się tego rodzaju komentarzy, ale podkreśla, że są one nieuzasadnione, bo zgłosić mógł się każdy, a on sam spełniał wszystkie wymogi i dobrze przygotował się do rekrutacji. – Jestem zaskoczony tym, że byłem jedynym kandydatem. Być może przeszkodą dla innych było to, że jest to praca na 3/4 etatu – uważa. – Konkurs był wymagający, pytania trudne. Sprostałem im. Gdybym nie był przygotowany, to bym tego stanowiska nie otrzymał. Liczyły się kwalifikacje – zaznacza.

Mieczysław Kieca podkreśla, że procedura konkursu była jawna, o naborze zostali poinformowani wszyscy członkowie MZWiK, a czas, w którym można było składać dokumenty aplikacyjne, został maksymalnie wydłużony do 14 dni. – Nabór był prowadzony przed 5–osobową komisją, składał się z wielu pytań. Jeśli ktokolwiek uzna, że to „koleżeństwo”, to obraża w ten sposób wszystkich członków MZWiK – uważa przewodniczący zarządu MZWiK.

Magdalena Kulok


Komentarz

Zatrudnienie Dariusza Prusa w MZWiK to dobry przykład tego, co może się dziać, jeśli zostanie wprowadzona zasada maksymalnie dwóch kadencji dla tych, którzy pełnią funkcje jednoosobowe, czyli dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Byli włodarze miast i gmin będą szukali zatrudnienia gdzie indziej. Biorąc pod uwagę doświadczenie, oczywiste wydaje się, że część z nich spróbuje swoich sił w jednostkach samorządowych. A to za każdym razem będzie budziło wątpliwości i otwierało drogę do spekulacji.

Ludzie:

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.