Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Patrol

Granaty i pociski w pudełku po butach. Ewakuowano 53 osoby [AKTUALIZACJA]

13.02.2017 17:53 | 0 komentarzy | żet, OQL
Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 08:44

W suszarni budynku przy ul. Wojska Polskiego znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców. Materiały wybuchowe zostały zabrane przez antyterrorystów z Katowic.

Granaty i pociski w pudełku po butach. Ewakuowano 53 osoby [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Mieszkanka bloku przy ul. Wojska Polskiego 11 znalazła w pudełku po butach niewybuchy z czasu II wojny światowej - dwa granaty oraz dwa pociski.

Strażacy oraz policjanci wyznaczyli strefę zagrożoną wybuchem. Objęła ona fragment ulicy Wojska Polskiego pomiędzy skrzyżowaniami z Klasztorną oraz Wileńską. Teren zamknięto dla ruchu samochodowego oraz pieszych.

Policjanci podjęli decyzję o ewakuacji 28 osób, które przebywały w mieszkaniach przy ul. Wojska Polskiego 11 . Później zdecydowano się ewakuować jeszcze 21 lokatorów z sąsiednich bloków. Ewakuowano również osoby przebywające w pobliskim gabinecie lekarskim. Obecny na miejscu pracownik Biura Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu nakazał ulokowanie mieszkańców w pobliskim budynku Szkoły Podstawowej nr 4.

Znalezione w suszarni niewybuchy pamiętały czas II wojny światowej. Zabrali je antyterroryści z Katowic. - Jak się okazało nie stanowiły one zagrożenia dla mieszkańców. Teraz raciborscy policjanci sprawdzają skąd niebezpieczne przedmioty znalazły się w piwnicy bloku - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Po zakończeniu akcji mieszkańcy zagrożonego wcześniej rejonu wrócili do swoich mieszkań.

Miejsce wydarzenia: