środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Gminy wracają do sieci szkół sprzed lat

12.02.2017 07:00 | 0 komentarzy | art

Projektowana sieć szkół w gminach Gorzyce i Godów, związana z wprowadzeniem w życie zapisów reformy oświaty nie przyniesie rewolucyjnych zmian. – Wrócimy do tego co było przed laty, kiedy nie było jeszcze gimnazjów – podkreślają włodarze obu gmin.

Gminy wracają do sieci szkół sprzed lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie chcą wróżyć z fusów

Wójt Gorzyc przyznaje, że nie wie jeszcze, ilu nauczycieli i pracowników obsługi może stracić pracę. – Nie dokonywaliśmy jeszcze tego typu wyliczeń. Nie mając siatki godzin, nie mając pewności, jak ten rozkład zajęć będzie wyglądał, ja nie chciałbym wróżyć z fusów i kogoś niepotrzebnie straszyć – zaznacza Jakubczyk.

20 do zwolnienia

Wyliczenia mają za to w Godowie. Wynika z nich, że w powodu wygaszania gimnazjów, zlikwidowanych zostanie 18 etatów, a dalszych 10 zostanie ograniczonych. – Około 15 etatów nauczycielskich ulegnie likwidacji w Gołkowicach, do tego dojdzie tam ograniczenie kolejnych 7–8 etatów. Z kolei w Skrzyszowie do zwolnienia szykują się 3 etaty, zaś do ograniczenia 2–3 etaty – mówi Katarzyna Kubica, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej UG w Godowie. Jak wyjaśnia, zwolnienia dotkną najpewniej m.in. polonistów, nauczycieli języków obcych czy wuefistów.

(art)