środa, 1 kwietnia 2020

imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

RSS

Było/jest. Nowe prawo o wycince drzew w praktyce [ZDJĘCIA]

09.02.2017 19:00 | 1 komentarz | żet

Kwartał na rogu ulic Słowackiego i Matejki w Raciborzu od lat zarastał. Piły poszły w ruch niespełna miesiąc po wejściu w życie nowych przepisów liberalizujących zasady wycinki drzew.

Było/jest. Nowe prawo o wycince drzew w praktyce [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niegdyś teren przy rondzie na ul. Słowackiego stanowił wygodny skrót do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu. Po sprzedaży działki zebrę przesunięto o kilkanaście metrów, a nowy właściciel ogrodził swoją nieruchomość. Mieszkańcy pobliskiego osiedla spekulowali, że ma tam powstać bar lub parking. Przewidywania jednych i drugich nie sprawdziły się - przez kolejne lata teren porastał zielenią, stając się dzikim nieużytkiem niemalże w centrum miasta.

W ostatnich dniach stycznia wszystko się zmieniło. Z początkiem nowego roku weszły w życie zmiany przepisów dotyczących wycinki drzew i krzewów (szczegóły: Sprawdź czy musisz uzyskiwać zgodę na wycinkę drzewa). Na rogu Słowackiego/Matejki w ruch poszły piły. Wycięto większość krzewów oraz kilka drzew. Wiele z nich przycięto w dość znacznym stopniu. Efekt wycinki widać na zdjęciach.