Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Siłownia przy każdej ulicy?

05.02.2017 07:00 | 1 komentarz | juk

Podczas połączonych obrad komisji Spraw Społecznych oraz komisji Infrastruktury Technicznej i Rozwoju powrócił temat siłowni na wolnym powietrzu.

Siłownia przy każdej ulicy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycje zostaną sfinansowane z Lokalnej Grupy Działania „Morawskie Wrota”. Radnym zostały przedstawione propozycje lokalizacje siłowni. Wskazano trzy warianty: w dzielnicy Chałupki – przy Szkole Podstawowej nr 2, w dzielnicy Górniok – w okolicy nowej remizy strażackiej oraz w dzielnicy Dolanek – na terenie Słonecznej Wyspy. – Chciałabym złożyć wniosek o stworzenie siłowni przy ul. Widokowej i Pawła Musioła. Jest to nowe osiedle z pięknymi terenami – zaproponowała radna Jarosława Mańka. Dodała, że to miejsce ma szerokie perspektywy. W dodatku jest nowym osiedlem, które potrzebuje wsparcia z zakresu zagospodarowania terenu ciekawymi inwestycjami. Z kolei radny Tomasz Kubala przypomniał zgromadzonym, że mieszkańcy wnioskowali o stworzenie siłowni przy ul. Szymanowskiego. Jacek Pawelec dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Marklowicach apelował do radnych o rozwagę. – Szanowni radni my możemy zrobić siłownie przy każdej ulicy. Pamiętajcie jednak, że potem to trzeba utrzymać – dodał. Pojawiły się opinie wśród radnych, że na terenie parku rekreacyjnego już istnieje siłowania, z której nikt nie korzysta. Jednak dyrektor Pawelec wyjaśnił, że sprzęt na terenie Słonecznej Wyspy jest przestarzały i wymaga wymiany.

W toku dyskusji okazało się, że pozyskane środki z „Morawskich Wrót” wystarczą na kilka nowych inwestycji. – Pieniędzy starczy nam na pięć siłowni – wyjaśnił dyrektor marklowickiego Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Zastępca wójta Piotr Galus wyjaśnił radnym, że są to nowe ustalenia. – Przyjmijmy od trzech do pięć propozycji. Jeśli starczy pieniędzy na więcej niż trzy to je zrobimy – dodał. Ostatecznie ustalono pięć wariantów położenia siłowni na wolnym powietrzu, tj. w dzielnicy Chałupki (przy SP2), Górniok (przy remizie strażackiej), Dolanek (na Słonecznej Wyspie), Praga (przy ul. Szymanowskiego) oraz na terenie przy ul. Widokowej i ul. P. Musioła. Projekty na wykonanie inwestycji mają być składane w pierwszej połowie roku.

(juk)