Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Dekoracje w Wodzisławiu ładne, ale w Radlinie ładniejsze

03.02.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Radni z komisji gospodarki komunalnej wzięli na tapetę temat świątecznego przystrojenia miasta. Zaczęło się od pochwał. Było małe „ale”.

Dekoracje w Wodzisławiu ładne, ale w Radlinie ładniejsze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna Helena Osińska doceniła pracowników Służb Komunalnych Miasta za „profesjonalne podejście do dekoracji świątecznych”. – Jak nas widzą, tak nas piszą – podkreślała. Wtórował jej radny Wojciech Wilkowski. – Faktycznie, bez dwóch zdań miasto zrobiło wielki postęp. Rynek był pięknie oświetlony. Mieliśmy też ładnie ozdobione osiedla, ale duża zasługa w tym spółdzielni mieszkaniowej – docenił efekty. Do beczki miodu dodał jednak łyżkę dziegciu. Porównał świąteczne przystrojenie Wodzisławia do tego, które w tym samym czasie można podziwiać w Radlinie czy Rydułtowach. – U nas jest ładnie, ale są gminy, gdzie jest jeszcze ładniej. Przejeżdżając przez Radlin, można było zobaczyć świecące „sople”, które ozdabiały drzewa. To robiło wrażenie. Proponuję, by i nasza komórka rozważyła zakup podobnych dekoracji – zaproponował radny. Wilkowski zauważył też, że w Wodzisławiu brakuje świątecznych ozdób na rondach, najważniejszych skrzyżowaniach czy drogach wyjazdowych z miasta. – Mamy rondo koło PKP, mamy rondo Jana Pawła II. Można je w przyszłości pięknie doświetlić – dodał radny Wilkowski.

Przewodniczący komisji – radny Eugeniusz Chłapek podsumował, że dalszy postęp w kwestii ozdób będzie możliwy, jeśli miasto przeznaczy pieniądze na zakup dekoracji. – Bardzo dużo dekoracji remontują i przygotowują SKM, część można poprzerzucać do innych dzielnic, a część dokupić – powiedział radny.

(mak)

Ludzie:

Eugeniusz Chłapek

Eugeniusz Chłapek

Radny Miasta Wodzisławia Śl.