Sobota, 16 listopada 2019

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Prezydent o strefie ekonomicznej: pięciu chce inwestować w Wodzisławiu

26.01.2017 08:15 | 14 komentarzy | mak

Prezydent Mieczysław Kieca poinformował, że trwają rozmowy z inwestorami zainteresowanymi utworzoną kilka tygodni temu w Wodzisławiu Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Prezydent o strefie ekonomicznej: pięciu chce inwestować w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na terenie Wodzisławia Śląskiego została utworzona specjalna strefa ekonomiczna w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o położone na 24-hektarach działki przy ul. Olszyny, które do KSSE zostały włączone 30 grudnia. - Mamy KSSE od trzech tygodni, a jest już pięciu zainteresowanych inwestowaniem w Wodzisławiu - powiedział na sesji rady miasta prezydent Mieczysław Kieca.

Prezydent dodał, że chodzi o trzech reprezentantów sektora małej i średniej przedsiębiorczości oraz o dwóch większych inwestorów. Nie powiedział z jakich branż. Uważa, że na tym etapie jest na to za wcześnie. - Prowadzimy rozmowy. Jeśli będą one wiążące, to myślę, że w drugiej połowie roku zostaną podpisane pierwsze listy intencyjne i KSSE będzie mogła wydać decyzje o przyznaniu pozwoleń na działanie w strefie w Wodzisławiu - powiedział włodarz.

To nie koniec informacji związanych z KSSE w Wodzisławiu. Miasto zamierza wybudować infrastrukturę drogową na terenie strefy. Podstawowa infrastruktura już istnieje. Chodzi przede wszystkim o wybudowany łącznik drogowy ulic Młodzieżowa-Olszyny. Brakuje jednak drogi, która skomunikuje kolejne działki. Zanim miasto podejmie decyzję odnośnie kształtu drogi, zamierza omówić temat z ekspertami z KSSE. - Odbyło się już spotkanie robocze. Biorąc pod uwagę doświadczenie przedstawicieli KSSE, czekamy na ich propozycję co do tego, jak poprowadzić drogę i jakiego podziału terenu dokonać, by było to korzystne z punktu widzenia inwestorów - dodał prezydent.

Na sesji rady miasta w lutym Mieczysław Kieca zamierza zwrócić się do radnych z prośbą o zabezpieczenie w budżecie środków na rozpoczęcie projektowania układu drogowego na terenie strefy.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.