Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Patrol

Nocna ewakuacja dyskotek w Rybniku. Jedna osoba zatrzymana

22.01.2017 11:14 | 1 komentarz | acz

Dziś w nocy rybnickie służby ratunkowe zostały powiadomione o podłożeniu ładunku wybuchowego w dyskotece. Ewakuowano blisko 550 osób.

Nocna ewakuacja dyskotek w Rybniku. Jedna osoba zatrzymana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nocy z soboty na niedzielę, kilka minut po północy operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał telefon od mężczyzny, który powiedział, że w jednym z lokali w Rybniku została podłożona bomba.

Policjanci nie mieli informacji, o którą z dyskotek chodzi, zarządzono więc ewakuację wszystkich lokale w Rybniku, w których odbywały sie w tym momencie imprezy. Ewakuowano między innymi największą dyskotekę zlokalizowaną przy ulicy Raciborskiej. 

Na miejsce skierowano między innymi straż pożarną oraz przewodnika z psem, szkolonego w wykrywaniu materiałów wybuchowych. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia w lokalach i nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych.

- Kiedy sprawdzaliśmy lokale, równolegle policjanci zaczęli szukać osoby, która powiadomiła służby o podłożonej bombie - mówi nam starsza sierżant Anna Karkoszka z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. - W tej sprawie zatrzymaliśmy jedną osobę. Na razie nie informujemy o miejscu zatrzymania i o jej wieku. Osoba w momencie zatrzymania była nietrzeźwa. Została osadzona w komendzie i jakiekolwiek przesłuchanie będzie możliwe po jej wytrzeźwieniu - dodaje policjantka.

(acz)

Miejsce wydarzenia: