Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

WOŚP zebrała w Czyżowicach ponad 10 tys. zł

15.01.2017 21:52 | 0 komentarzy | art

Sztab WOŚP w Czyżowicach znajdował się w Gimnazjum im. ks. Gustawa Klapucha. 16 uczniów GM Czyżowice oraz 21 uczniów GM Gorzyce od rana zbierało datki na WOŚP na terenie Czyżowic, Gorzyc, Gorzyczek, Osin, Olzy, Jedłownika i Syryni.

WOŚP zebrała w Czyżowicach ponad 10 tys. zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O godz. 14.30 obok Leśniczówki w Czyżowicach rozpoczął się Bieg Towarzyski Klubu Sportowego „M.E.T.A.”. Świetna atmosfera wśród 45 biegaczy z powiatu wodzisławskiego oraz Rybnika i Gliwic, którzy w śniegu pokonywali dystans 10km w czyżowickim lesie. Puszki czyżowickich wolontariuszy szybko się zapełniły. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. 

O godz. 16.00 grupa uczennic czyżowickiego gimnazjum zatańczyła dla WOŚP na tle plakatu „Jednoczymy Polaków już 25 lat”! Układ opracowany został przez Mistrzynię Polski w tańcu nowoczesnym Izabelę Rosmus. Muzyczną oprawę finału przygotował absolwent Wojciech Pawlica.

Rozliczenia wolontariuszy przebiegały sprawnie, dzięki doświadczeniu jakie mają nauczyciele - organizatorzy wielu finałów WOŚP. Pod koniec dnia okazało się, że zebrano 10876,50 złotych (w tym walutę obcą).

Szefem szabu WOŚP w Czyżowicach była Paulina Sosnecka.