Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

WOŚP w powiecie wodzisławskim - co będzie się działo?

13.01.2017 18:10 | 1 komentarz | mak

W najbliższą niedzielę odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra grać będzie dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sprawdż, co w programie.

WOŚP w powiecie wodzisławskim - co będzie się działo?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisław Śl.

Organizatorzy zapewniają, że 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu szykuje się niesamowicie. Na początek bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Bieg ruszy z płyty rynku o godzinie 13.00. Zapisy dla śmiałków, którzy wezmą udział w biegu, odbywają się drogą elektroniczną i w dniu imprezy. Na wodzisławskim rynku będzie można posłuchać zespołów różnych gatunków muzycznych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpią m.in. zespół River of Time z Cieszyna, który uświetni imprezę metalowym uderzeniem, Grafit, Południowa Podstawa Rapu, Manszaft Hertz Klekot czy Ironbound_PL. Na finał zagra Chemical Garage. Poza tym wiele innych wydarzeń i atrakcji. Jedną z nich będzie "Wybaśnione spotkanie" w Galerii Karuzela, która od lat wspiera finałowe działania. Będzie to spotkanie dla dzieci z postaciami z bajek, w które wcielą się cosplayerzy z Wodzisławia i okolic. Początek "Wybaśnionego spotkania" o godz. 13.

Rydułtowy

Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabije także w Rydułtowach. Finał WOŚP w Rydułtowach wystartuje o godz. 14.30 w Rydułtowskim Centrum Kultury. Na początek występy dzieci i młodzieży z rydułtowskich placówek oświatowych. O godz. 18.30 główne licytacje. O godz. 19.15 wystąpi Kokos, o 20.20 Tata Sławek, a o godz. 21.00 Youth fall away. WOŚP to także imprezy towarzyszące. 13 stycznia o godz. 17.00 w sali gimnastycznej SP nr 1 w Rydułtowach wielkie emocje sportowe, czyli mecz siatkówki. Naprzeciwko siebie, w szczytnym celu, staną drużyny policjantów, nauczycieli i sztabu WOŚP. Z kolei 14 stycznia o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim w Rydułtowach bieg przeciwko cukrzycy.

Pszów

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Dla pszowskiej publiczności zagrają: Jacek Silski, Duet Karo, B.A.R. oraz D.P.S.A. Ponadto zaplanowano występy zespołów tanecznych MOK, światełko do nieba, licytacji oraz wielu atrakcji. Wstęp wolny.

Godów

Godowski finał WOŚP odbędzie się na kompleksie sportowo-rekreacyjnym za budynkiem urzędu gminy. Od godz. 12.00 do 20.00 na muszli koncertowej wystąpią zespoły rockowe m.in. Back to School, Brudas, Iluzja, Don't do That. Równolegle na małej scenie trwać będą aukcje charytatywne, zabawa taneczna z DJ-em, karaoke. Będzie istniała również możliwość przejażdżki konnej i przejażdżki starymi

Czyżowice

Sztab Gimnazjum im. ks. dra Gustawa Klapucha w Czyżowicach wraz z partnerem akcji Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Gorzycach zaprasza na finał WOŚP, który odbędzie się między godz. 15.00 a 18.00 w budynku gimnazjum w Czyżowicach. W programie m.in. pokaz taneczny w wykonaniu uczennic gimnazjum, rozgrywki sportowe chętnych drużyn na sali, charytatywny bieg towarzyski.

Radlin

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na finał WOŚP w Radlinie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem zespołu Tata Sławek. Tuż po nim zaprezentuje się Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Radlińska Przystań. Na scenie wystąpią również zespoły działające przy MOK, czyli Grupa Artystyczna Przytup, wokalistki, Zespół Taneczny Tep oraz Duet Taneczny Wenus. Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu D.P.S.A. Na zakończenie wydarzenia o godz. 20.00 odbędzie się światełko do nieba.

Mszana

Zespołu Szkół zaprasza od godz. 9.00 do 20.00. Czekać na was będą liczne atrakcje: mi.n. turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej, występy uczniów Zespołu Szkół w Mszanie, występ rapera Bogdana Talenty, występ Grupy Teatralnej „Kredens”, występ przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Mszanie, ewolucje na drążku – gimnastycy z Jastrzębia – Zdroju, występy uczennic tańczących w zespole „Miraż”, makijaż i fryzury, malowanie twarzy, występ Gminnej Orkiestry Rozrywkowej, badanie poziomu cukru, grupa ratownicza Automobilklub Śląski - koło Jastrzębie-Zdrój, zespół taneczny „Sukces” z Rydułtów, pokaz musztry i samoobrony w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Gogołowej. W trakcie finału obędzie się licytacja wartościowych i atrakcyjnych nagród.