Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Tragiczny pożar w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje lokatorka bloku [ZDJĘCIA]

11.01.2017 08:59 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 11:46

Po godzinie 8.00 przy ulicy Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba nie żyje.

Tragiczny pożar w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje lokatorka bloku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kiedy na miejsce dotarli ochotnicy z OSP Kuźnia Raciborska, na klatce budynku panowało duże zadymienie. Po chwili na osiedle dojechały zastępy z JRG Racibórz. Z zadymionych mieszkań strażacy ewakuowali trzy poszkodowane osoby. Jedna z nich wymagała reanimacji. Strażacy ugasili pożar, do którego doszło na piętrze budynku. Spalone sprzęty wyrzucono przez okno i przelano wodą. Oddymiono również pomieszczenia w budynku.  

- Wśród poszkodowanych osób było trzyletnie dziecko i 66-letnia kobieta. Przebywali w mieszkaniu obok płonącego lokalu. Zostali zabrani do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla - mówi Roland Kotula, dowódca JRG w Raciborzu.

W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru strażacy znaleźli nieprzytomna kobietę w wieku około 75 lat. - Strażacy wynieśli ją na zewnątrz i przez kilkadziesiąt minut reanimowali. Mimo ich wysiłków i ratowników medycznych lekarz pogotowia musiał stwierdzić zgon kobiety  - mówi strażak.

Prawdopodbną przyczyną pożaru były meble i inne sprzęty, które postawiono zbyt blisko pieca kaflowego. 

(acz), (kozz)

Miejsce wydarzenia: