Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Uczniowie rybnickiego ekonomika upiekli ciastka dla chorych

09.01.2017 08:43 | 0 komentarzy | pm

Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie już po raz kolejny przygotowała paczki dla chorych. 

Uczniowie rybnickiego ekonomika upiekli ciastka dla chorych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wsparcie otrzymało 41 osób, w tym podopieczni hospicjum domowego oraz opieki paliatywnej i długoterminowej. W akcję zaangażowała się także młodzież z rybnickiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

– To już tradycja, że co roku nasza fundacja przygotowuje paczki dla ciężko chorych pacjentów przychodni przy Grunwaldzkiej w Rybniku. W tym roku wytypowaliśmy aż 41 osób. Wśród nich znalazły się również potrzebujący z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku oraz osoby wskazane nam przez członków Rady Dzielnicy Maroko-Nowiny – mówi Katarzyna Sobik-Mika z Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.

W akcję przygotowywania paczek bardzo mocno zaangażowała się młodzież z rybnickiego „Ekonomika”, która dla podopiecznych fundacji upiekła setki świątecznych ciasteczek. – Do szkoły przekazaliśmy 12 kg mąki i 7,5 kg masła oraz sporą liczbę jajek. Z tego wszystkiego uczniowie upiekli ciasteczka, które pięknie przyozdobione trafiły do naszych podopiecznych. Jak wiemy od pielęgniarek odwiedzających naszych pacjentów, to ciasteczka zawsze wzbudzają największy zachwyt chorych i ich rodzin. Jest to dla nich niezwykle ważne, że ktoś upiekł je specjalnie dla nich – wyjaśnia pani Kasia.

Przypomnijmy, że do paczek trafiły m.in. artykuły spożywcze, które fundacja pozyskała podczas zbiórek żywności w szkołach regionu oraz w rybnickim Tesco. – Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i naszym sympatykom z całego serca bardzo dziękujemy – dodaje. (inf. mat. prasowe)