Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Justyna z Ekonomika spisała się w rywalizacji barmanów

06.01.2017 12:47 | 1 komentarz | mak

Justyna Zajonc z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim znalazła się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu dla młodych barmanów „Monin Cup Junior”.

Justyna z Ekonomika spisała się w rywalizacji barmanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Monin Cup Junior” to konkurs dla młodych barmanów w wieku 15-20 lat, którzy rywalizują w tworzeniu najlepszych receptur koktajli przygotowanych w oparciu o produkty sponsora. Celem jest kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie interesujących rozwiązań w zakresie mieszania i tworzenia nowych smaków napojów bezalkoholowych. Turniej składa się z trzech etapów: eliminacji wewnętrznych, kwalifikacji regionalnych oraz rozgrywki finałowej, podczas której barmani wykonują cztery identyczne koktajle zgodnie z własną unikalną recepturą.

W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy zmierzyli się w kategorii „long drink”, szykując koktajle zgodnie ze swoimi autorskimi recepturami z wykorzystaniem produktów sponsora. Patronat honorowy nad akcją objęła ambasada Francji, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.

Justyna Zajonc, na co dzień uczennica klasy czwartej technikum hotelarskiego, przygotowała dwa koktajle bezalkoholowe: „Ogórkowe wytchnienie” oraz „Upojne lato” – obydwa według własnej receptury i własnej aranżacji. Wzięła także udział w konkursie rozpoznawania smaków produktów sponsora. Ostatecznie zmagania konkursowe ukończyła z dziesiątą lokatą.