środa, 20 września 2017

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Wywiózł śmieci, ale chce umorzenia grzywny

04.01.2017 07:00 | 2 komentarze | mak

Bat w postaci grzywny poskutkował i mieszkaniec Bukowa na własny koszt wywiózł śmieci, które nielegalnie podrzucił.

Wywiózł śmieci, ale chce umorzenia grzywny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejny odcinek serii pod nazwą „nielegalne składowisko śmieci” przy ul. Raciborskiej. Z pozytywnym finałem. Jeden ze sprawców zamieszania Arkadiusz B. z Bukowa, uprzątnął wszystkie odpady, które podrzucił. Wcześniej odpady wywieźli pozostali sprawcy, którzy otrzymali grzywny w sądzie.

Przypomnijmy, że mieszkaniec Bukowa już jakiś czas temu rozpoczął wywózkę śmieci, jednak szybko musiał ją przerwać, bo nie potrafił wytłumaczyć, gdzie wywiózł część odpadów i czy pozbył się ich tym razem legalnie. Później ignorował kolejne wezwania, by usunąć śmieci. W tej sytuacji zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne. Wójt gminy Lubomia nałożył na sprawcę grzywnę w wysokości 5 tys. zł. Gdyby mieszkaniec Bukowa nadal się ociągał, otrzymałby kolejną karę. Suma wszystkich grzywien mogła być dotkliwa – łącznie nawet do 50 tys. zł.

Grzywna najwyraźniej przekonała sprawcę. Wywiózł na swój koszt wszystkie odpady, czyli prawie 20 ton, na teren instalacji w Knurowie. Przedstawił kwity, że zrobił to w sposób legalny. Po tym wszystkim zwrócił się do wójta Lubomi, Czesława Burka, by ten... umorzył mu grzywnę. Wójt nie mógł odpowiedzieć od razu, bo wiążą go procedury związane z rozpatrzeniem tej sprawy. O decyzji wójta poinformujemy.

(mak)