środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Na nowych karetkach nie ma herbu gminy Lubomia, bo...

03.01.2017 21:04 | 1 komentarz | mak

Wszystkie sołectwa gminy Lubomia mają swój herb. Cała gmina - nie ma. Brak herbu dało się zauważyć podczas uroczystości przekazania karetek dla szpitala.

Na nowych karetkach nie ma herbu gminy Lubomia, bo...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakiś czas temu szpital otrzymał dwie nowe karetki. Ich zakup częściowo sfinansowały lokalne samorządy. W dowód wdzięczności na karetkach znalazł się napis "dar samorządów" wraz z herbami wszystkich miast i gmin, które wyłożyły pieniądze. - Również gmina Lubomia dołożyła się do zakupu karetek. Niestety w miejscu, które było przeznaczone dla naszej gminy, znalazło się logo, a nie herb - zauważyła na przedostatniej sesji rady gminy wiceprzewodnicząca Krystyna Kuczera.

Gmina Lubomia nie ma herbu. Swoje herby posiadają poszczególne sołectwa, w tym sołectwo Lubomia (przedstawia on kobietę i mężczyznę stojących pod drzewem). - Już kilka lat wcześniej zgłaszałam temat herbu gminy i w dalszym ciągu go nie mamy. Zdaję sobie sprawę, że przyjęcie herbu nie jest prostą sprawą, opiera się o komisję heraldyczną i wymaga dużo czasu. Proponuję jednak, by podjąć się tego zadania, by na zakończenie tej kadencji gmina Lubomia mogła poszczycić się herbem - dodała wiceprzewodnicząca Kuczera.

Wójt Czesław Burek odpowiedział, że pierwsze działania w kierunku otrzymania herbu zostały podjęte. - Pewne działania zostały rozpoczęte. Notka historyczna jest już gotowa. Aczkolwiek całość jest skomplikowana i na pewno będzie wymagała czasu - zaznaczył wójt.