Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Dyrektor szpitala nie dostanie nagrody

04.01.2017 07:00 | 4 komentarze | żet

Ryszard Rudnik nie otrzyma nagrody rocznej za swoją pracę. Czu utracił zaufanie władz powiatu raciborskiego?

Dyrektor szpitala nie dostanie nagrody
Od lewej: wicestarosta Marek Kurpis, dyrektor Ryszard Rudnik, starosta Ryszard Winiarski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ryszard Rudnik kieruje raciborską lecznicą od dziesięciu lat. Choć na grudniowej konferencji prasowej dyrektor szpitala żartował, że „może to już wystarczy”, to władze powiatu raciborskiego cenią sobie jego kompetencje i nie zamierzają rezygnować ze współpracy z R. Rudnikiem. Nie planują również organizacji konkursu na stanowisko dyrektora szpitala, choć w innych podległych jednostkach, np. szkołach, organizowane co dziesięć lat konkursy są normą*. - Każdy ma chwilowe zachwiania, denerwuje się, że coś nie wychodzi. Trudno, trzeba to przeżyć, przemyśleć i wziąć się do pracy - komentuje Ryszard Winiarski.

Starosta jest pewny, że kontrole w szpitalu, zarówno ta prowadzona przez dział audytu Starostwa Powiatowego w Raciborzu na zlecenie NFZ jak i policyjna na zlecenie prokuratury, nie wykażą żadnych nieprawidłowości. - Nie widzę niczego, co mogłoby zaszkodzić - mówi starosta.

Z drugiej strony zarząd powiatu raciborskiego, na którego czele stoi Ryszard Winiarski, nie zdecydował się na przyznanie dyrektorowi nagrody rocznej za 2015 rok. Jest to o tyle zaskakujące, że o przyznanie nagrody wnioskowała rada społeczna szpitala w listopadzie tego roku. Za nagrodzeniem dyrektora opowiedzieli się wówczas: starosta Ryszard Winiarski, przewodniczący rady miasta Henryk Mainusz, a także Henryk Siedlaczek i Tadeusz Wojnar. Przeciw była Katarzyna Dutkiewicz oraz Tomasz Kusy. Wydawało się więc, że nagroda za 2015 rok dyrektora nie minie, a niewiadomą pozostawała jej wysokość (w przeszłości bywała to trzykrotność jego pensji, czyli ok. 36 tys. zł). Jednak na ostatnim w 2016 roku posiedzeniu zarządu powiatu raciborskiego zapadła decyzja negatywna. - Po analizie kryteriów członkowie zarządu zdecydowali o nieprzyznaniu nagrody - mówi Karolina Kunicka, odpowiadająca w Starostwie Powiatowym m.in. za relacje z mediami.

Tym samym R. Rudnik, przynajmniej w sferze symbolicznej, poczuł się trochę tak jak personel szpitala, który przed świętami nie otrzymał zwyczajowego dodatku świątecznego „na karpia” (rok temu było to około 70 zł netto). Wieść gminna niesie, że dyrektor jeszcze przed świętami miał powiedzieć pielęgniarkom: jeśli którejś z pań nie stać na karpia, to ja zapraszam do siebie.

(żet)

* Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki konkurs wygrał dotychczasowy dyrektor danej placówki, jeśli sprawdza się na stanowisku.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Karolina Kunicka

Karolina Kunicka

Naczelniczka wydziału promocji w UM Racibórz

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Tadeusz Wojnar

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Mieszkaniowa

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS