środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Carrantuohill kolędowali na Nowinach [ZDJĘCIA]

03.01.2017 08:40 | 0 komentarzy | pm

W kościół pw. MB Częstochowskiej (Rybnik-Nowiny) można było wysłuchać wyjątkowego koncertu.

Carrantuohill kolędowali na Nowinach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi – to znak firmowy przedsięwzięcia Zielona Kolęda. – Wspólnie z chórem kameralnym AFMusic, pod batutą Andrzeja Marcińca, opracowaliśmy niespotykany dotąd program artystyczny, gdzie łączymy tradycyjną muzykę celtycką, w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z utworami bożonarodzeniowymi – tłumaczą na swojej stronie internetowej członkowie zespołu Carrantuohill. Wyjaśniają również skąd nazwa całego przedsięwzięcia. – Wcale nie dlatego, że w ostatnich latach okres Świąt Bożego Narodzenia mamy bez śniegu! Nie dlatego, że nasze kolędy są jeszcze zielone i “niedojrzałe”! “Zielona kolęda” … bo zagrana pozytywnie, radośnie i bardzo nastrojowo. Bo kolęda może być zagrana i wyśpiewana na wiele sposobów, ale ważne, by z uczuciem i z głębi serca.
W programie, który został zaprezentowany 30 grudnia w kościół pw. MB Częstochowskiej, pojawiły się zarówno „Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha noc”, czy „Do szopy, hej pasterze” ale i „Galician Carol” oraz już noworoczny, słynny irlandzki „Auld Lang Syne”.
8 stycznia zespół Carrantuohill będzie kolędował w Gaszowicach – kościół pw. Opatrzności Bożej, a 28 stycznia w Połomi – kościół pw. NNMP. Zapraszamy do fotorelacji z rybnickiego koncertu.