Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Smogowa mapa Polski z Wodzisławiem, Radlinem i Godowem

02.01.2017 06:40 | 2 komentarze | mak

Wodzisław, Radlin, Godów, Rybnik, Racibórz i Sumina znalazły się na smogowej mapie Polski. Zdjęcia, które można zobaczyć na mapie, nadsyłane są przez internautów.

Smogowa mapa Polski z Wodzisławiem, Radlinem i Godowem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stronie Polskiego Alarmu Smogowego można znaleźć smogową mapę Polski. Jest to mapa, na której publikowane są zdjęcia dymiących kominów i panoramy miejscowości spowitych smogiem. Zdjęcia przesyłają działacze lokalnych Alarmów Smogowych, a także zwykli mieszkańcy zaniepokojeni problemem niskiej emisji. Na mapie są już zaznaczone 142 miejscowości. Ciągle pojawiają się nowe.

- Zachęcamy internautów do wysyłania zdjęć, które publikujemy na stronie. Chcemy przy pomocy takiej akcji społecznej pokazać, że problem zanieczyszczenia powietrza nie dotyczy wyłącznie dużych aglomeracji lub tylko niektórych regionów, czyli jak to się powszechnie sądzi Śląska czy Małopolski, ale że smog występuje w całej Polsce. Chcemy to unaocznić - wyjaśnia Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

W pewnym momencie zdjęcia zostaną wydrukowane, naniesione na mapę Polski i wysłane do parlamentarzystów. - Zamierzamy pokazać, z czym mamy w Polsce do czynienia i jak duża jest skala problemu - dodaje działacz.

Piotr Siergiej zauważa, że o smogu mówi się coraz częściej, jednak za słowami muszą iść czyny i rozwiązania prawne. - Jeśli chcemy chcemy walczyć z zanieczyszczeniem powietrza wynikającym z niskiej emisji, potrzebne są działania na poziomie ogólnokrajowym - podkreśla.  

Smogowa mapa Polski dostępna jest TUTAJ

fot. http://www.polskialarmsmogowy.pl (zdjęcie ze smogowej mapy Polski/Wodzisław)