środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Gimnazjum nr 5 zmieni się w szkołę muzyczną

01.01.2017 19:00 | 0 komentarzy | ma.w

Placówka kształcąca talenty muzyczne przeprowadzi się - na czas remontu swojej siedziby - na ul. Opawską. Dyrektor Pisarczyk jest już po słowie z prezydentem Lenkiem. Miasto wyprowadzi gimnazjalistów do SP 15.

Gimnazjum nr 5 zmieni się w szkołę muzyczną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na sesji grudniowej Mirosław Lenk mówił, że remont kompleksu gimnazjalnego może pochłonąć kilka milionów złotych. - Kwota jest wzięta z kapelusza, ale sama naprawa dachu pociągnie 1,5 mln zł - tłumaczył na posesyjnej konferencji.

Reforma oświaty likwidująca gimnazja zmusi urzędników do przeprowadzki uczniów G5 (obecnie dyrektorem szkoły jest Dariusz Malinowski - na zdj.) w mury SP 15, gdzie dojdzie do utworzenia zespołu szkolno - gimnazjalnego. Co zrobić z zabytkowym kompleksem budynków przy ul. Opawskiej? - Może przeniesiemy tam cały Ośrodek Pomocy Społecznej? - zastanawia się M. Lenk.

Wpierw jednak zawitają tam uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Placówka przeniesie się tam, bo na Ogrodowej ruszy generalny remont obiektu. PSM korzystałaby z siedziby G5 przez rok. Wizytacja naczelnika Roberta Myśliwego i dyrektora Pisarczyka już się odbyła na miejscu. Przenosiny szkoły mają się odbyć wcześniej niż lato 2017 kiedy gimnazjaliści zakończą naukę przy ul. Opawskiej.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu