Czwartek, 19 października 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Strażnicy miejscy gonili świnię-uciekinierkę!

30.12.2016 15:14 | 5 komentarzy | mak

- Przyjedźcie szybko na ulicę Miczurina. Tutaj po drodze biega świnia i stwarza zagrożenie dla samochodów - takie zgłoszenie przyjął w piątkowy poranek dyżurny wodzisławskiej straży miejskiej.

Strażnicy miejscy gonili świnię-uciekinierkę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Z różnymi sprawami mieszkańcy do nas dzwonią i już z różnymi zwierzętami mieliśmy do czynienia włączając w to lisy, sarny, węże, krowy, konie, nawet strusia - przyznaje wodzisławska straż miejska. Dlatego też i tym razem dyżurujący strażnik wcale nie zdziwił się przyjmując zgłoszenie, tylko szybko wysłał na miejsce patrol.

Najpierw strażnicy patrolowali ulicę Miczurina radiowozem. Początkowo nie mogli dostrzec opisanego w zgłoszeniu zwierzęcia. Jednak w pewnym momencie wyskoczyło ono z pobliskich krzaków wprost przed jadący radiowóz. Była to świnia wietnamka.

Strażnicy podjęli próbę ujęcia uciekinierki. Ta jednak dobrze wiedziała co się święci i skutecznie unikała strażników. Po krótkiej chwili na miejscu pojawili się również właściciele zwierzaka, którzy rozpoczęli jego poszukiwania po ucieczce z zagrody. Jednak trochę czasu zabrało im jej znalezienie, bo świnia oddaliła się jakieś 1,5 km od miejsca pobytu.

Ostatecznie wspólnymi siłami strażników i właścicieli udało się zagonić niepokorną świnię do jej zagrody.