Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Przejdzie orszak Trzech Króli

28.12.2016 10:11 | 1 komentarz | acz

Już po raz trzeci ulicami rybnickiej dzielnicy Chwałęcice przejdzie tradycyjny orszak Trzech Króli. Barwna parada ruszy w piątek, 6 stycznia o 15.30 ze skrzyżowania ulic Rudzkiej i Czecha (obok kapliczki).

Przejdzie orszak Trzech Króli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Orszak przejdzie pod kościół parafialny, gdzie na placu przed świątynią uczestnicy parady będą mogli ogrzać się przy ognisku, zjeść coś smacznego, napić się grzańca, a co najważniejsze wspólnie świętować i kolędować.

Do radosnego celebrowania Święta Trzech Króli i wzięcia udziału w przemarszu zapraszamy wszystkich rybniczan.

„Zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania, kolędowania, przebrania się w jasełkowe stroje królów, kolędników, anioły czy pastuszków, założenia papierowych koron” — namawia ks. Grzegorz Jagieł, proboszcz chwałęcickiej parafii, pomysłodawca parady, organizowanej już po raz trzeci.

Jak zwykle paradę poprowadzą Trzej Królowie na koniach, a kolędy zagra orkiestra kopalni Jankowice. Wystąpi też zespół C.D.N., związany z nieżyjącym już Norbertem Blachą. Zaplanowano konkurs na najlepsze przebranie, zaś florystka Stefania Początek pokaże swoje świąteczne kompozycje. Będą też wypieki chwałęcickich gospodyń i grochówka z kuchni polowej. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.