środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Plusy i minusy. 2016 rok podsumowują Adam Fudali, Artur Fajkis i Hanna Piórecka-Nowak

27.12.2016 17:01 | 0 komentarzy | pm

Jak wspominają kończący się rok osoby związane z Rybnikiem?

Plusy i minusy. 2016 rok podsumowują Adam Fudali, Artur Fajkis i Hanna Piórecka-Nowak
Adam Fudali, Artur Fajkis i Hanna Piórecka-Nowak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adam Fudali, były prezydent Rybnika, radny Miasta Rybnika

To był kolejny rok zawiedzionych nadziei. Moim zdaniem, to co należało zrobić w mieście, nie do końca zostało zrobione. Trzeba mówić o stagnacji. Jak popatrzymy na nasze miasto, na inwestycje, to nic poważnego się nie wydarzyło. Są tylko przedstawiane jakieś projekty, ale nic się nie dzieje. Wszystko jest odkładane na półkę. Zobaczymy jak to będzie wyglądać dalej. Martwi mnie stan finansów miasta, bo nie do końca prezydent zrozumiał, na czym polega przygotowanie się do dużej inwestycji, jaką będzie budowa drogi Racibórz-Pszczyna. To musi być absolutny priorytet i wszystkie inne sprawy muszą być odstawiona na bok.

Jeżeli chodzi o plus roku, to fajnie, że często mieliśmy dobrą pogodę, i że minął rok, więc do kolejnych wyborów jest coraz bliżej.

Artur Fajkis, trener szermierzy RMKS Rybnik i juniorskiej kadry Polski

Miniony rok 2016 pomimo tego, że był przestępny, mogę uznać za udany. W życiu prywatnym jak również zawodowym wiele się działo, co sprawiło, że minął o wiele szybciej niż inne. Wiele wyjazdów krajowych i zagranicznych pomogły poznać mi wielu ciekawych ludzi oraz zdobyć kolejne cenne doświadczenia potrzebne w pracy trenerskiej.

Plusy: znakomite wyniki wychowanków, medale indywidualne i drużynowe na MP. Działalność i wyniki sekcji szermierczej RMKS Rybnik w 2016 , wzrost zainteresowania szermierką wśród dzieci.

Minusy: odejście z sekcji wychowanki, aktualnie najlepszej zawodniczki w kraju juniorki, Anny Mroszczak. Słabe zainteresowanie sekcją przez Urząd Miasta, pomimo tego, że jest dyscypliną indywidualną (olimpijską), która zdobywa medale na arenach krajowych i zagranicznych. Sytuacja polityczna w kraju oraz zmiany w oświacie.

Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

366 dni obfitowało w szereg wydarzeń i, ani się nie obejrzałam, a kolejny rok już za mną. 2016 oceniam dobrze. Po raz pierwszy dotknęły mnie problemy ze zdrowiem, ale – jak wiadomo – każde doświadczenie czegoś nas uczy. Doceniam więc wartość słowa „zdrowia” w składanych sobie wzajemnie noworocznych życzeniach.

Zawodowo, był to dla mnie kolejny intensywny rok. Po zakończeniu pierwszego etapu kompleksowej rewitalizacji zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko” w Czerwionce, naszą uwagę skupiliśmy w znacznej mierze na promocji familoków.

Ta praca została doceniona zarówno przez mieszkańców, którzy korzystają z nowej infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej, turystów, odwiedzających licznie nasze osiedle, a także ekspertów z zakresu promocji. Za najlepszą kampanię promocyjną otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Kryształy PR-u”. Dużym sukcesem jest dołączenie naszego osiedla familoków do prestiżowego Szlaku Zabytków Techniki, który skupia najbardziej wartościowe obiekty dziedzictwa przemysłowego w województwie.

Ostatnio przeczytałam: „Spróbuj chociaż raz wyolbrzymić szczęście, zamiast problemu”, w czasie, kiedy podejmujemy wiele postanowień noworocznych, może warto wcielić w życie te, z pozoru banalnie brzmiące, słowa. Czytelnikom życzę więc zdrowia i uśmiechu na 2017 rok.

Ludzie:

Adam Fudali

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika