Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Firmy też muszą płacić za śmieci

26.12.2016 11:30 | 0 komentarzy | woj

Od 1 stycznia prowadzący działalność gospodarczą będą musieli złożyć deklaracje śmieciowe w ciągu dwóch tygodni. Inaczej zostanie wobec nich wszczęte postępowanie egzekucyjne.

Firmy też muszą płacić za śmieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rada Gminy Nędza, jeszcze przed świętami przyjęła wzór takiej deklaracji. Sprawa dotyczy odbioru śmieci z nieruchomości niezamieszkałych, ale w których powstają odpady komunalne. Najpowszechniej chodzi o lokale, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza. Stąd od nowego roku będzie pobierana opłata za śmieci. Jest to kolejny element, dzięki któremu gmina bilansuje wysokie koszty gospodarki odpadami (wyniki przetargu przekroczyły o 200 tys. zł założenia urzędników).

Wójt Anna Iskała (na zdj.) wyjaśniła, że w związku z objęciem podatkiem śmieciowym nieruchomości niezamieszkałych, konieczna jest zmiana wzoru deklaracji. Uspokoiła, że rozumie sytuację, kiedy nie wszyscy się dowiedzą w czasie o nowym obowiązku i dlatego, zanim wszczęte zostanie postępowanie administracyjne wobec spóźnialskich, zostaną oni dyskretne upomniani przez pracownika urzędu.

(woj)


Taryfy opłat za odbiór śmieci z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne:

  1. pojemnik 80 l: 18 zł miesięcznie (27 zł jeśli śmieci są niesegregowane)
  2. pojemnik 110/120 l: 22 zł/msc (30 zł)
  3. pojemnik 240 l: 40 zł/msc (60 zł)
  4. pojemnik 1100 l: 110 zł/msc (165 zł)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.