Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Ostatnie zakupy, rozświetlone ulice i balkony. Racibórz tuż przed świętami Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA]

23.12.2016 19:00 | 0 komentarzy | żet

Racibórz błyszczy się świątecznymi dekoracjami. Postarało się o nie miasto, ale również mieszkańcy. Niektórzy dołożyli wielu starań, aby ich balkon był widoczny z bardzo daleka...

Ostatnie zakupy, rozświetlone ulice i balkony. Racibórz tuż przed świętami Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śniegu nie ma, ale świąteczna atmosfera wisi w powietrzu. Raciborzanie robią ostatnie zakupy, uczynni parafianie wstawiają do kościołów szopki bożonarodzeniowe i choinki. Kto może, próbuje jeszcze gorących pączków i grzańca na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Miasto błyszczy od dekoracji - tych oficjalnych, zamontowanych na zlecenie władz, ale również światełek montowanych w domach i mieszkaniach przez samych raciborzan.

Część tego wszystkiego postanowiliśmy uwiecznić na zdjęciach, które publikujemy w galerii. Właśnie tak wyglądał Racibórz tuż przed świętami Bożego Narodzenia A.D. 2016. Ten krótki reportaż dedykujemy zarówno tym, którzy spędzają święta w Raciborzu (ale w gonitwie świątecznych przygotowań nie znaleźli dotąd wolnej chwili na wieczorny spacer po Raciborzu), jak i tym wszystkim raciborzanom, których los rzucił setki lub tysiące kilometrów od rodzinnego miasta.