Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Radny Loch: czy RCK i Zamek Piastowski to zwaśnione instytucje?

26.12.2016 07:40 | 3 komentarze | ma.w

Skąd taki wniosek rajcy seniora? - Wydaje mi się, uważam, a może się mylę, ale nie widuję ich [dyrektorów obu instytucji - red.] na imprezach w RCK i Zamku - oznajmił Janusz Loch. Prezydent Mirosław Lenk bagatelizuje te przypuszczenia.

Radny Loch: czy RCK i Zamek Piastowski to zwaśnione instytucje?
Dyrektor RCK Joanna Maksym-Benczew, radny Janusz Loch, dyrektor zamkowej agencji Grażyna Wójcik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Loch poskarżył się prezydentowi, że na ostatnim spektaklu teatru amatorskiego na Zamku Piastowskim nie było przedstawicieli magistratu poza radnym. Teatr podjął współpracę ze swym śląskim odpowiednikiem z Chorzowa. Widzom, którzy przyszli na spektakl towarzyszyli najwyżsi rangą urzędnicy i radni. - Od nas nie było nikogo! O, przepraszam, ja byłem - uśmiechnął się radny senior.

Przy okazji poruszył sprawę, która go intryguje. Choć jest częstym bywalcem wydarzeń kulturalnych w RCK i na Zamku, to "chyba miał pecha", bo nigdy nie przyszło mu spotkać na tych imprezach - dyrektora RCK Joanny Maksym-Benczew na Zamku i dyrektora agencji zarządzającej Zamkiem Piastowskim Grażyny Wójcik w RCK. - Czy to są jakieś zwaśnione instytucje? - pytał Lenka radny Loch.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk przekonywał, że dyrektor Benczew bywa na Zamku. Tłumaczył, że nie mógł być na premierze teatralnej, ale stara się bywać gdzie tylko potrafi. Włodarza wspierał Marek Rapnicki twierdząc, że ludzie kultury pracują wieczorami w swoich placówkach i wolnego czasu na korzystanie z innych atrakcji kulturalnych miasta nie mają.

Ludzie:

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Janusz Loch

Janusz Loch

Radny Gminy Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.