Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Nadal bez konkretów w sprawie remontu dworca PKP w Raciborzu

20.12.2016 12:13 | 0 komentarzy | żet

PKP zamierzajaą wyremontować 464 spośród 590 czynnych dworców kolejowych. Na liście znajduje się dworzec w Raciborzu. To dobra wiadomość, problem w tym, że nadal nie wiadomo, kiedy PKP zamierza przystąpić do prac nad renowacją obiektu.

Nadal bez konkretów w sprawie remontu dworca PKP w Raciborzu
Wizualizacja budynku dworca PKP w Raciborzu po przebudowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do sprawy po raz kolejny wraca branżowy portal Silesia Info Transport. Jak "wyjaśnia" Aleksandara Grzelak z biura prasowego PKP S.A., dworzec w Raciborzu znajduje się wśród 464 dworców umieszczonych na liście obiektów objętych  potrzebami inwestycyjnymi, ale "zakres, harmonogram i źródła finansowania będą przedmiotem ustaleń. Gdy tylko będą znane szczegóły dotyczące dworca w Raciborzu przekażemy stosowne informacje".

Pierwotnie, przetarg na modernizację dworca kolejowego w Raciborzu miał zostać ogłosozny w drugim kwartale 2016 roku. Jednakże po konsultacjach społecznych postanowiono zmienić koncepcję przebudowy obiektów zgodnie z życzeniami mieszkańców. Do tej pory nie przedstawiono ani zmienionej koncepcji, ani też nie ogłoszono przetargu na przebudowę dworca.

W PKP wciąż trwają prace nad dokumentem określający zasady oraz priotytety inwestycyjne do 2023 roku.