Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Dzień otwarty w SP15

20.12.2016 08:00 | 0 komentarzy | (q)

W sobotę 17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu odbył się Dzień Otwarty szkoły połączony z podsumowaniem akcji charytatywnej dla Zuzi, uczennicy szkoły.

Dzień otwarty w SP15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od godziny 9.00 do 13.00 szkoła rozbrzmiewała gwarem kilkuset gości, którzy obejrzeli występ kilku formacji zespołu tanecznego Skaza, pokazy mistrzów wschodnich sztuk walki, a także występy uczniów szkoły: dwie inscenizacje, pantomimę oraz Jasełka. Świąteczny nastrój podkreślały pastorałki oraz kolędy zaprezentowane przez zespół „Dream” oraz chór szkolny i zespół fletowy.

Goście mieli okazję poćwiczyć „oko” i zręczność na trenażerze Straży Granicznej. W pełnym emocji meczu siatkówki rodzice pokonali nauczycieli 2:0. Dla najmłodszych przygotowano zabawy ruchowe w sali zabaw, warsztaty kreatywne, zajęcia w Klubie Młodego Naukowca, czytanie bajek przez bajkową postać oraz malowanie twarzy. Dodatkowo można było obejrzeć wystawę „Historia olimpizmu” oraz prezentację multimedialną szkoły. W holu przygotowano wystawę prac, będących plonem konkursów rodzinnych na szopkę oraz postać anioła.

Główną atrakcją był kiermasz świąteczny z pięknymi ozdobami wykonanymi przez rodziców i nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także kawiarenka z pysznymi, domowymi ciastami oraz ciepłymi napojami. Ciekawa i pełna emocji była również aukcja przedmiotów ofiarowanych na ten cel przez rodziców naszych uczniów. Dzięki ofiarności przybyłych gości oraz pracowników szkoły udało się zebrać prawie 6000 zł. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację uczennicy klasy II - Zuzi.

SP15