Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

W Wodzisławiu protestowali przeciwko rządom PiS

19.12.2016 18:22 | 794 komentarze | juk

- Niech ludzie PiS-u wiedzą, że nie mogą czuć się bezkarnie. My patrzymy wam na ręce, a kiedyś przyjdzie rozliczenie - głosili manifestujący.

W Wodzisławiu protestowali przeciwko rządom PiS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilkadziesiąt osób pojawiło się dziś przed biurem poselskim Teresy Glenc w Wodzisławiu. Uczestnicy protestu w ten sposób wyrażali swoje niezadowolenie z rządów PiS. Zgodnie podkreślali, że chcą żyć w państwie demokratycznym i wolnym. - Wodzisław Śl. jest przeciwko dziwnym, absurdalnym niezrozumiałym działaniom PiS-u - mówił Zbigniew Kalinowski, główny prowadzący protest. Podczas manifestacji padały również słowa o niszczeniu Polski, przeprowadzaniu na siłę reformy edukacji czy złych decyzjach rządzących.

- Została Pani wybrana w demokratycznych wyborach. Teraz demokracja jest zagrożona. A Pani chowa głowę w piasek i przyzwala na to zapominając o wyborcach. Zebraliśmy się tutaj samowolnie, bezpartyjnie i partyjnie jako grupa ludzi, która chce żyć w spokoju i pokoju. Chcemy żyć w kraju wolnym i demokratycznym - ciągnął przewodniczący wodzisławskiego koła Nowoczesnej, Krzysztof Dybiec, nawołując posłankę do wyjścia z biura. Teresa Glenc jednak nie wyszła do protestujących. Tym samym kilkoro przedstawicieli protestu odwiedziło posłankę. Teresa Glenc podkreśliła, że zawsze jest gotowa do rozmów. - Nigdy Panów w moim biurze nie widziałam - dodała. Na zakończenie wizyty posłanka PiS zaproponowała połamanie się opłatkiem z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Protest trwał około godziny. Przebiegał spokojnie, chociaż pojawiały się głosy osób, które wyrażały swoje niezadowolenie z organizacji manifestacji.

Ludzie:

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm