Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Rekordowa zbiórka SKZR Źródło [ZDJĘCIA]

19.12.2016 15:18 | 0 komentarzy | kozz

Kwota zebrana przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" jest największa z dotychczasowych zbiórek. Pieniądze przeznaczone dla chorej 5-letniej Julii Płonki zbierano podczas świątecznego charytatywnego koncertu SKZR Źródło. Na scenie pojawiło się mnóstwo tancerek i tancerzy.

Rekordowa zbiórka SKZR Źródło [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury tradycyjnie wypełniło się widzami po brzegi. Na scenie zobaczyliśmy mnóstwo debiutów w wykonaniu mażoretek, a także grup młodszych folkloru. Zupełną nowością był występ grupy Zara, która narodziła się z połączenia raciborskiej Tęczy I i Arabeski I z Zawady Książęcej. Połączenie dziewczyn z tych dwóch zespołów, które do tej pory rywalizowały na Mistrzostwach Polski okazało się strzałem w dziesiątkę głównej choreograf Aldony Krupy-Gawron. Na scenie zaprezentowały się także grupy folkloru w tym ta najstarsza, która reprezentuje Racibórz na arenach międzynarodowych. W ostatnich latach zespół folklorystyczny występował m.in. w Meksyku czy Chinach, a w przyszłym roku w planach jest występ w Brazylii.

Drugą stroną koncertu, ale tą ważniejszą była zbiórka pieniędzy dla Julii Płonki cierpiącej na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Udało się zebrać rekordową sumę 8676 złotych i 43 grosze. Do puszek trafiło także 12 euro, 90 koron czeskich i 4 dolary. Do pobicia rekordu przyczyniły się licytacje różnych przedmiotów, część z nich ofiarowana była przez mieszkańców chcących wesprzeć ten szczytny cel. Kolejny koncert "Źródła" przed świętami wielkanocnymi.

Zobacz także: Źródło tańczyło dla Julii Płonki, czyli koncert charytatywny w RCK