Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Kultura

Dyrektor gminnej kultury na razie tymczasowo

19.12.2016 13:00 | 0 komentarzy | art

Bibianna Dawid, obecny dyrektor Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach od nowego roku będzie pełnić obowiązki dyrektora powołanego do życia Gminnego Centrum Kultury, które z nowym rokiem skupi wszystkie dotychczasowe placówki kultury.

Dyrektor gminnej kultury na razie tymczasowo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Najważniejszym zadaniem, jakie stawiam przed sobą, jest utrzymanie wysokiego poziomu kultury w gminie Gorzyce oraz jej upowszechnianie, tak by była dostępna dla każdego mieszkańca. Ważne jest również w miarę bezbolesne przejście przez czas reformy, szczególnie dla pracowników kultury – mówi Bibianna Dawid. Stoi przed nią m.in. zadanie powołania osób kierujących poszczególnymi WDK-ami. Scalenie WDK–ów w Gorzycach, Czyżowicach i Olzie w jeden organizm jest autorskim pomysłem Daniela Jakubczyka, wójta Gorzyc. Gmina poszła w tym samym kierunku, w jakim już kilka lat temu podążyły sąsiednie samorządy: w Lubomi, w Godowie czy w Mszanie.

Wójt Daniel Jakubczyk, który powierzył Bibiannie Dawid pełnienie obowiązków dyrektora GCK wyjaśnia, że będzie je pełniła do czasu wyłonienia dyrektora w procedurze konkursowej, lecz nie dłużej niż do końca 2017 r. Dlaczego konkurs zostanie ogłoszony dopiero później? – Chciałbym żeby w okresie łączenia jednostek kultury temat prowadziła osoba, znająca kulturę od przysłowiowej podszewki – mówi wójt. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że konkurs zostanie ogłoszony wtedy, kiedy do swoich obowiązków zawodowych wróci dyrektorka WDK w Olzie, która obecnie przebywa na macierzyńskim. Wójt chce by miała ona możliwość wzięcia udziału w konkursie. Bibianna Dawid i tak będzie faworytem konkursu. Przemawia za nią bogate doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. W kulturze pracuje od 16 lat, w tym ponad 7 lat na stanowisku dyrektora Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach. Ma doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków z programów infrastrukturalnych i kulturalnych.

(art)