Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Finaliści konkursu na biznesplan. Jakie mają pomysły?

15.12.2016 20:00 | 0 komentarzy | żet

Jeszcze raz o konkursie na najlepszy biznesplan. Wygrał Dawid Łomnicki. Prezentujemy również pomysły pozostałych finalistów konkursu.

Finaliści konkursu na biznesplan. Jakie mają pomysły?
Finaliści konkursu na najlepszy biznesplan (kolejność zgodna z ostateczną klasyfikacją): Dawid Łomnicki, Żaneta Forreiter, Artur Wanat, Dorota Khlosek, Dawid Obruśnik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Finaliści konkursu na najlepszy biznesplan i ich pomysły

1. Dawid Łomnicki

Twarz raciborskiego street workoutu, czyli ćwiczeń na wolnym powietrzu, w których zamiast hantli i sztang używa się masy własnego ciała. Dotychczas miłośnicy tej formy aktywności fizycznej ćwiczyli na placach przy ul. Żeromskiego oraz nad Odrą (władze Raciborza zamontowały tam zestawy drążków). Wkrótce będą mogli to robić również na sali, którą komercyjnie zamierza prowadzić Dawid Łomnicki. Sala ma być otwarta od wczesnego rana do późnego wieczora. Początkowo zamierza prowadzić ją samodzielnie, w przyszłości chce zatrudnić instruktorów do pomocy. Ten pomysł na biznes podoba się wiceprezesowi RIG Konradowi Migockiemu.

2. Żaneta Forreiter

Artystyczna dusza. Jej pomysł na biznes to sprzedaż wyjątkowych akcesoriów dla dzieci. Zaczęło się od korony z imieniem, którą zrobiła dla swojej córki (dziewczynka chciała być księżniczką). Pomysł spodobał się koleżankom pani Żanety. W ten sposób otrzymała pierwsze zlecenia. Wkrótce rozszerzyła asortyment o muchy dla chłopców, a także spódniczki księżniczek i poduszki. W przyszłym roku zamierza otworzyć w Raciborzu swój pierwszy sklep. Janusz Dramski z firmy Bizneslink doradza rozszerzenie katalogu oferowanych w sklepie produktów. – Na pewno tak zrobię, cały czas rozwijam się – zapewnia Ż. Forreiter.

3. Artur Wanat

Wspólnie z żoną poszukiwał zabawki, która rozwijałaby zdolności manualne i poznawcze ich syna Szymona. Szukali, pytali, czytali, ale nigdzie nie znaleźli tego, czego chcieli dla swojego syna. W końcu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce (dosłownie) i wykonali pierwszą interaktywną tablicę do zabawy. Jej elementy (zamek do drzwi, łańcuszek, okienko, prowadnica na samochodzik itp.) są przytwierdzone do tablicy, którą można powiesić na ścianie. Maluch ma świetną zabawę i... porządek w pokoju. Pomysłowi rodzice planują rozpoczęcie produkcji na większą skalę. W powodzenie ich przedsięwzięcia wierzy Konrad Migocki, wiceprezes RIG.

4. Dorota Klohsek

Fotograf z ambicjami. Zamiast „sztucznych” – studyjnych sesji fotograficznych zamierza wyjść do klientów z zupełnie nową ofertą, której nie ma na raciborskim rynku. Rozpoczynając od reportaży z porodu (usługa popularna w USA i Wielkiej Brytanii), przez sesje noworodkowe wykonywane w domu szczęśliwych rodziców, na domowych, rodzinnych fotografiach skończywszy. Pani Dorota otrzymała już informację z Powiatowego Urzędu Pracy, że jej wniosek o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej został pozytywnie oceniony. Jej pomysł podoba się radnemu Tomaszowi Cofale, pomysłodawcy konkursu na biznesplan.

5. Dawid Obruśnik

Wizjoner. Chce wprowadzić na rynek zupełnie nowy produkt służący do komunikacji. Urządzenie będzie korzystało z łączności radiowej. Użytkownik wprowadzi do niego parametr wyszukiwania, np. chciałbym iść na koncert. Jeśli w jego pobliżu znajdzie się osoba, która chce tego samego, wówczas do obydwu użytkowników dotrze sygnał, że osoba, której poszukują znajduje się w najbliższym otoczeniu. Dawid Obruśnik jest przekonany, że prędzej czy później taki produkt pojawi się w sprzedaży. On po prostu zamierza być tym, który wyprzedzi konkurencję. Głęboki potencjał tego pomysłu dostrzega prezydent Mirosław Lenk.

Relacja z finału konkursu na najlepszy biznesplan na następnej stronie.

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza