Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Rafako wchodzi w energetykę niekonwencjoanlną

15.12.2016 05:59 | 0 komentarzy | żet

Ensol to raciborska firma zajmująca się produkcją paneli solarnych dla takich potentatów jak Viessmann czy Brass. Rafako to uznany w Europie producent kotłów dla energetyki oraz instalacji oczyszczania spalin. Władze obu spółek postanowiły zacieśnić współpracę, licząc na wzajemne korzyści.

Rafako wchodzi w energetykę niekonwencjoanlną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontakty z klientami na całym świecie, oferowanie nowych produktów oraz potencjał do realizacji wspólnych projektów badawczych to główne korzyści, których spodziewają się sygnatariusze podpisanego 7 grudnia porozumienia*. – Będziemy naprawdę dobrym, znanym w branży partnerem – powiedział prezes Ensolu Roman Majnusz do prezes Rafako Agnieszki Wasilewskiej-Semail tuż po podpisaniu umowy.

Obu stronom zależy na referencjach oraz inwestycjach w nowe produkty związane z ochroną środowiska. – Będziemy mogli wchodzić na wszystkie rynki – dodaje A. Wasilewska-Semail. Szczególnie atrakcyjny jest ten azjatycki, gdzie coraz więcej partnerów Rafako pyta o rozwiązania z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.

– Dla Rafako, to zupełnie nowy teren, ale od dłuższego czasu zastanawialiśmy się jak wejść w energetykę niekonwencjonalną. Ostatni rok był dla nas bardzo intensywny pod względem analiz rynków zagranicznych. Z naszych obserwacji wynika, że nawet mniej zamożne rynki węglowe mają warunki do korzystania z wiatru i energii słonecznej – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail.

Obie firmy mają również wspólnie inwestować w obszar badań i rozwoju. W najbliższych tygodniach pracownicy Rafako zostaną przeszkoleni przez specjalistów Ensolu, aby mieć większą wiedzę na temat technologii stosowanych w energetyce solarnej.

(żet) (jk)