Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto narzuci, jak ogrzewać nowy dom

Chcesz wybudować dom? Masz możliwość podłączenia go do sieci gazowej lub ciepłowniczej? Zdecyduj się, bo inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę – tak wynika z nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Miasto narzuci, jak ogrzewać nowy dom

7 grudnia Rada Miejska w Wodzisławiu uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Jak informuje wodzisławski urząd, plan uwzględnia m.in. więcej terenów mieszkaniowych z dużym udziałem zieleni i wysoki wskaźnik terenów inwestycyjnych.

– W mieście mamy około 50 procent terenów inwestycyjnych. Jest to wskaźnik bardzo wysoki. Urbaniści mogą to potwierdzić, w porównaniu z innymi gminami – mówił na sesji Winicjusz Kulej, naczelnik Wydziału Architektury, Inwestycji i Dróg Miejskich. W trakcie wyłożenia planu do publicznego wglądu, wpłynęły 262 uwagi. – Spośród tych uwag prezydent zaproponował uwzględnić 133 uwagi w całości, natomiast częściowo 58 – dodał naczelnik.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada m.in.: prawie 900 hektarów terenów mieszkaniowych, około 510 hektarów terenów mieszkaniowych i usługowych, niemal 123 hektary terenów mieszkaniowych z dużym udziałem zieleni, około 400 hektarów terenów produkcyjno–usługowych, około 270 hektarów terenów typowo usługowych. W planie znalazł się też istotny zapis dla tych, którzy będą chcieli wybudować nowy dom na terenie Wodzisławia. Jeżeli w miejscu przyszłej budowy będzie istniała możliwość podłączenia do sieci gazowej lub ciepłowniczej, to trzeba będzie z niej skorzystać. W przeciwnym razie nie otrzyma się pozwolenia na budowę. Oczywiście zapis dotyczy tylko tych lokalizacji, gdzie takowe podłączenia będą możliwe z technologicznego punktu widzenia. Zapis ten ma być elementem działań w walce z zanieczyszczonym powietrzem.

(mak)

51 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 18.12.2016 23:55
oceniono 27 razy
-25
Zgłoś

@Franc. ....mam w du..e czym i jak ktoś pali po prostu przeraża mnie narzucanie mieszkańcom woli czegokolwiek bo takie coś jest początkiem ubezwłasnowolnienia mieszkańców zakazami czy nakazami ja to nazywam stalking ,zgadzańie się na takie praktyki mieszkańców może doprowadzić do całkowitego podporządkowania się w decyzjach miasta, czyli kogo, ? A do twojej wiadomości palę tylko węglem bo taki mam piec, kupuję tylko węgiel. A wkurzające jest to że najwięcej do powiedzenia mają tu ci którym ciepło leci ze ściany........

Tarpan 18.12.2016 23:09
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

beg-Samochód dostawczy do 3,5 tony masy, jest samochodem osobowym na kategorię B, w Niemczech na B jest samochód dostawczy osobowy do 7,5 ton(niedawno był do 10 ton). Dostawcze osobowe jakie znam na benzynę, to były żuki i nyski, mamy się cofnąć do PRLu?

beg 15.12.2016 10:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do Tarpan.Ja mam na myśli samochody osobowe z silnikami diesla głównie.Bo tu różnice spalania nie są aż tak duże a koszty zdrowotne w niszczeniu zdrowia spalinami z diesli są wysokie b.duży wpływ na ilość nowotworów i to nie tylko płuc ale i innych.Jeżeli chodzi o statki to one nie wpływają na smog w mieście chyba ze jakiegoś portowego miasta tak że to marginalny problem dla miast na całym świecie.Wiem że olej biorą i silniki benzynowe ale generalnie jest stwierdzone że diesel starego typu bez filtrów itp truje tak jak 10 samochodów z benzynową jednostką z katalizatorem.To są fakty.Faktem jest też to że juz niebawem poruszanie sie dieslem w wielu europejskich miastach bedzie niemożliwe ze względu na ich szkodliwość.

~Frantz (93.179. * .34) 14.12.2016 22:36
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

@Objektywny jak ty pracowałeś 30 lat na kombajnie i nie stać cię na palenie choćby węglem?
Pewnie deputat sprzedawałeś a kupowałeś za to muł i tak ci do dzisiaj zostało.
Ja cię nie obrażam, to po pierwsze a po drugie jak komuś mało inteligentnemu brakuje argumentów to najczęściej obraża albo co gorsza bije.Nie dyskutuje z tobą bo to nie ten poziom.
Idz se tymczasem do piwnicy nawal do pieca mułu bo twoje dni palenia tym świństwem są już policzone.
Nie odpisuj bo dla mnie rozmowa z tobą jest skończona

Objektywny 14.12.2016 21:52
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

@Franc.....niezły komentarz jak na idiotę ,pewnie zamieniłeś się z baranem na rozumy !....

~Frantz (93.179. * .34) 14.12.2016 20:47
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Qryl Ci napisał niżej
"Najpierw niech zrobią porządek z piecami potem przyjdzie czas na samochody,które tez powodują smoga,usunie się diesle wybuduje ścieżki rowerowe i będzie super.......dla naszych dzieci"
Czytaj ze zrozumieniem,od czegoś trzeba zacząć a nie wiecznie narzekać.

Tarpan 14.12.2016 20:31
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

beg-Jak ty sobie wyobrażasz życie bez silnika diesla? Przecież każdy tir, statek, większość lokomotyw, autobusy, dostawcze auta, ciągniki rolnicze idą na diesla, bo inaczej to by była masakra. Wiesz ile palił ci Star na benzynę? Według katalogu 39 litra na 100/km, a po wprowadzeniu silnika diesla, to palił już 22 litry, co i tak wtedy było dużo. Dziś tir spali ci ok 35 litrów na 100 km, wyobraź sobie ile by łyknął benzyny. Pomijam to jaka benzyna ma słaby moment obrotowy, więc to kolejne twoje świrowanie, pomijam też jak ceny transportu poszły by w górę. A co do oleju, to co ma diesel wspólnego z pobieraniem oleju? Bierze go tyle samo a może i mniej od beznzyniaka, co ma olej z tym wspólnego? Według ciebie to nowe bezyniaki chodzą bezolejowo? No to super, potem jak ktoś cię się spyta, jak się auto sprawuje, to odpowiesz jak Al Bundy, czyli "Auto bardzo dobre, lekko się go pcha". A co do smogu, to czemu miasta gdzie nie mają problemów z paleniem w piecach, raczej mają problemy z upałami, to mają największe problemy z smogiem. Można to wymieniać od Meksyku po Brazylię czy południowe USA, te miasta mają problem z smogiem, dużo większy niż my, mimo że piecy w domu nie mają, wyjaśni mi ten fenomen.

~Frantz (93.179. * .34) 14.12.2016 20:17
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

To nie jest natychmiastowy zakaz,to proces kilkuletni jak nie kilkunastoletni.To tak naprawdę informacja dla producentów i użytkowników kotłów,że trzeba coś z tym zrobić.Jeżeli wczoraj kupiłeś piec to nikt ci go nie karze likwidować,natomiast jeżeli będziesz chciał kupić za kilka lat nowy to już wtedy musisz pomyśleć o czymś mądrzejszym w twoim przypadku-tylko tyle! MYŚLEĆ i PLANOWAĆ,sukcesywnie powoli.

~nikt@ważny (91.224. * .15) 14.12.2016 19:41
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

a więc reasumując beg solidaryzuję się z opiniami Objektywnego, i tak jak on najbardziej co mnie oburza to ten natychmiastowy ZAKAZ i co dalej? wiem zaraz napiszą o dopłatach itp. dobra rzecz ale co dalej ? dostanę dofinansowanie do super pieca na gaz prąd lub olej opałowy .... super i co dalej? kto mi da na utrzymanie tego ustrojstwa ... odpowiem NIKT. Ja to sobie tłumaczę tak: wygrałem super mercedesa, audi czy bmw ale nie stać mnie na podstawowe serwisowanie tego samochodu ...........

beg 14.12.2016 19:10
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Tak jak pisałem jaki jest udział procentowy na smog.W stolicy jedt z komunikacji chyba 3 razy większy niż średnio dla innych miast.Nie tylko z mulu jest smog z wegla i drewna tez jeżeli jesr dużo piecy czy kotłów navten rodzaj paliwam dlatego nie przz przypadek zakazano palic nawet weglem i drewnem w Krakowie i wchodzi to za dwa lata w życie.

~nikt@ważny (91.224. * .15) 14.12.2016 18:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

widzisz beg nie zawsze piecyki mają wpływ na nasze powietrze, tak informacyjnie jutro w naszej stolicy ma być darmowa komunikacja miejska ze względu na smog, informacja zaczerpnięta ze strony TV....4 a tam chyba nie opalają mułem lub flotem

beg 14.12.2016 18:46
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Takie mamy normy że przechodzą.A jest też tajemnicą poliszynela że nawet jak samochód kopci jak smok to często i tak przechodzi przegląd.

~nikt@ważny (91.224. * .15) 14.12.2016 16:03
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

beg to jak te samochody przechodzą coroczny przegląd techniczny ?

beg 14.12.2016 15:41
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

nikt@ważny Jeżeli o mnie by chodziło to takie wyjazdy tym Twoim samochodem mi by nie przeszkadzały jako rzadkiego zabytkowego pojazdu.Problemem jest tysiące starych diesli na naszych drogach.I STARYCH benzyniaków biorących olej.

Objektywny 14.12.2016 14:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@beg .....za darmo dzisiaj nawet dania dresiarzy nie dostaniesz ,czyli >dania w mordę a ty piszesz o prawie darmowych pożyczkach na 10 lat ,fajna sprawa gdyby nie to ..prawie a pieniędzy już szukam 66 lat prawie i nawet 30 lat pracowałem na kopalni jako kombajnista i nie znalazłem .... @nikt ważny ....raczej według- beg nie będziesz mógł wyjechać ,ale na sznurku byś go sobie mógł ciągnąć .....

~nikt@ważny (91.224. * .15) 14.12.2016 13:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

a odnośnie tej informacji pt. "Miasto narzuci, jak ogrzewać nowy dom" moje zdanie jest takie (bo to chodzi o Wodzisław) że lepszym "pomysłem" wymyślonym przez WŁODARZY miasta Wodzisław były te zawieszki na klamki . Oczywiście ludzie zamożni będą budować na takich terenach i bardzo dobrze, ale czytając komentarze związane z tzw smogiem widzę wojnę....... pomiędzy zamożnymi a ludziami powiedzmy ledwo wiążących koniec z końcem ( i nie chodzi mi tu o komentujących na Nowiny.pl ). Jak mam kasę to kto mi podskoczy .... Pozdrawiam

~nikt@ważny (91.224. * .15) 14.12.2016 13:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

beg bo widzę aktywnie angażujesz się w sprawę smogu, jeżeli mogę zapytać odnośnie tych starych samochodów na ropę czyli jak napisałeś " diesel truje jak 10 samochodów na benzynę z katatizatorem" mam Mercedesa na żółtych tablicach rejestracyjnych wiesz zabytek to według Ciebie będę mógł nim sobie raz w lecie wyjechać na wycieczkę po okolicy RYBNIKA WODZISŁAWIA I RACIBORZA ?

beg 14.12.2016 13:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do Obiektywnego.Masz dużo racji że u nas jest bieda ale nie aż taka aby nic nie robić i truć się dalej nie uważasz? Jeżeli piszesz o pomocy to jest tylko trzeba się trochę rozejrzeć za nią.Wiem że to dużo za małe środki ale jednak zawsze jakieś.Powiem Ci że w jednym z Polskich banków w zeszlym roku była 40 procentowa dotacja bezzwrotna do termomodernizacji i wymiany zródła ciepła a reszta była kredytowania na bardzo dogodnych warunkach 1 procent na rok oprocentowania kredytu i kredyt na 10 lat.Trzeba się tylko zainteresować i trochę poszukać.Być może i w tym roku będzie coś podobnego.Liczy sie pierwszy czy drugi miesiąc roku na składanie wniosków bo chętnych chyba jest wielu.

~Qryl (94.254. * .246) 14.12.2016 12:52
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Tyś jest jakiś niedorobiony,na wszystko chcesz pomoc państwa,sam nie potrafisz nawet pomyśleć a co dopiero zrobić,a ja mam dość płacenia na nierobów i nieudaczników -takie jest moje zdanie,na które nie oczekuje odpowiedzi bo i tak nic nie wymyślisz jak Ci nikt(państwo) nie pomoże.

Objektywny 14.12.2016 12:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To może z innej beczki ,bo twój rozum nastawiony @beg jest na nie > tylko że wszystkiego to co polskie , widzę że mało się przykładasz by zrozumieć ,to może mi powiesz ile zarabia się na zachodzie a ile u nas? - jaka emerytura jest na zachodzie a jaka u nas? ,dlaczego za robotą jadą Polacy na zachód a nie odwrotnie ?, dlaczego państwa zachodnie pomagają swoim obywatelom ? a nie jak u nas obywatele muszą pomagać państwu i samodzielnie dbać o klimat a dodatkowo o państwo ? też bym chciał czystego powietrza - tylko nie przez zakazy nakazy i karanie tylko przez realne zaangażowanie się państwa w pomoc w walce o dobre i czyste powietrze ....

beg 14.12.2016 12:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jeżeli chodzi o stare diesle to się z Toba zgadzam w 100 % .Powinien być zakaz rejestrowania ich i poruszania się nimi w mieście.Jeden stary diesel truje jak 10 samochodów na benzynę z katatizatorem.Ponadto spaliny z diesli są śmiertelnie toksyczne tak ze stawia się je na równi z toksycznoscą azbestu przez uczonych i lekarzy.Dlatego w krajach zachodnich nie wpuszcza się diesli do miast a w ciągu paru lat diesle zostaną całkowicie wyeliminowane z możliwości poruszania się w miastach z powodu wysokiej szkodliwosci spalin.

beg 14.12.2016 12:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W Warszawie jest akurat troche inna sytuacja tam smog samochodowy to z tego co pamiętam ok 20 procent całości.W takim Raciborzu to myślę smog z spalin samochodowych może być dużo wyższy niż średnia krajowa bo mamy bardzo duży ruch oraz niekorzystne położenie miasta w niecce co skutkuje akumulowaniem się smogu i utrudnionym jego naturalnym usuwaniem z miasta.

beg 14.12.2016 12:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W niemczech nikt prawir nie pali węglem w domkach jednorodzinnych.Owszem może i więcej węgla zużywają Niemcy ale nie używają go w miastach i dlatego mają czystsze powietrze niż my.Slynne stwierdzenie kogoś kto był w niemczech że tam po tygodniu kołnierzyk koszuli jest czysty a u nas w Polsce już po jednym dniu brudny z tego co mamy w powietrzu.Są badania smog samochodowy to ok 6 procent całości ok 80 procent to smog komunalny z ogrzewania a reszta z przemysłu.Źródło raport NIK na temat powietrza w Polsce chyba z 2014 roku.

~borok (85.14. * .114) 14.12.2016 11:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do @beg jak tak mówisz o zachodzie to ci napiszę że taki berlin słynący z ekologi gdzie zwykłym dislem nie wjedziesz dopłaca do tego żeby palic węglem i to duze kwoty bo wie że smog nie jest z węgla tylko z samochodów

Objektywny 14.12.2016 11:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@beg .....czyżbyś pisał o tym zachodzie .... http://csr.forbes.pl/niemcy-spalaja-coraz-wiecej-wegla,artykuly,180810,1,1.html ....? @Oryl ......mieszkając na blokach nie myśl że to ciepło które masz w mieszkaniu bierze się ze ściany na której jest powieszony grzejnik - bo to nieprawda , co ty na to ????.

~Qryl (94.254. * .246) 14.12.2016 10:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wystarczy pojechać do Wierzniowic,zupełnie inny świat !
Ale co chcesz tłumaczyć "mędrcom" typu obiektywny czy tarpan.Najpierw niech zrobią porządek z piecami potem przyjdzie czas na samochody,które tez powodują smoga,usunie się diesle wybuduje ścieżki rowerowe i będzie super.......dla naszych dzieci

beg 14.12.2016 09:42
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W Lecie też powietrze jest zatrute ale w wiekokrotnie mniejszym stopniu niż w zimie.Nie wiesz co piszesz skoro twierdzisz że gdyby przestano palic węglem i innymi paliwami stałymi to nic by to nie dało.Dało by powietrze by było radykalnieczysciejszemNs Zachodzie nie palą węglem prawie czy pochodnymi i mają powietrze kilkakrotnie czysciejsze niż u nas.

Tarpan 14.12.2016 07:11
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Bzdura jakoby w lato nie było smogu. Prosty przykład, jaka w lato jest widoczność jak kilka dni nie ma deszczu, a jaka jest jak jeden dzień pada. Otóż taka, że Beskidów ani Sudetów nie widać, a po deszczu ukazuja nam sie góry, od Beskidów po Sudety. Pytanie proste, czemu miasto Meksyk ma ogromny, masakryczny smog? Może niech władze tam zakażą flotu i mułu. W latach 90 pamiętam że na aktualnościach były prognozy o zanieczeszczeniach, wtedy były przekroczone o 1000%, dziś są o 300% i nagle wielka walka z smogiem. Ma to taki sam sens, jak walka z "globalnym ociepleniem". Był bym za zakazem flotu czy mułu, czy nawet węgla, gdybym wiedział że to spowoduje brak smogu, ale doskonale wiem że to nic nie da, nawet jak obniży to o 5% zanieczeszczenia, to nikt przecież tego nie odczuje, bo jaka to różnica o 5%,? Więc jest to pic na wodę i pokazywanie rzekomo że władza coś dla ludzi robi. Lepiej by się skupili na remontowaniu dróg, kanalizacji itp, a nie na rzeczach, których realnie nie pokonają. Nie każdy jest bogaczem, co buduje nowy dom, bo masę ludzi ma przeciętne dochody, ale marzą o domu, sprzedają mieszkanie, biorą długoterminowe kredyty, zaciskają pasa i się budują, oszczędzając na wszystkim, a więc prawdopodobnie nie będą zainteresowani wybudować się w Wodzisławiu, tym samym rynek działek budowlanych w Wodzisławiu pójdzie w dół. Właścicile działek w Wodzisławiu, co by chcieli je sprzedać, to na pewno się ucieszą.

beg 14.12.2016 00:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wielki smog był od 5 do 9 grudnia 1952 roku w Londynie zmarło wtedy tysiące ludzi z powodu smogu .Po tym wydarzeniu zakazano w Londynie używania w ogóle węgla drewna do ogrzewania.Więc nie narzekaj że coś wprowadzają dobrego w końcu i w Wodzisławiu.Choć to i tak bardzo skromne działania w porównaniu z tymi z Krakowa czy z Londynu.

beg 14.12.2016 00:23
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

nie pisz o klopie bo nikt Ci nie karze siedzieć w odppwiedni sposób.Wymyślasz.Wlk.Brytania jest demokratyczna a po wielkim smogu z lat 50 ZAKAZANO tam.palenia paliwami stałymi w piecach tal jak teraz w Krakowie.Życie masz to akurat tylko jedno nie szkoda Ci go przez oddychanie truciznami.Z kominów.Smog w miastach składa się głównie w lecie ze spalin samochodowych w zimie głównie z dymu z kominów domków jednorodzinnych kamienic oraz w mniejszym stopniu z firm.

Objektywny 13.12.2016 23:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@beg .....Jak miasto narzuci nam jak i z której strony mamy siadać na klopie ,to napisz - czy jest to normalne ?, czyż nie żyjemy w demokratycznym kraju i nasze prawa raczej się dyskutuje nie narzuca ?,czy się mylę ?..... i to by było na tyle ......

Objektywny 13.12.2016 23:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak się na szkoła ciepało kamieniami zamiast się uczyć ,a ukończyło sie ją z policją to się nie dziwię że sie daje każdy kit pociś ..... http://sciaga.pl/tag/przyczyny-zanieczyszczen-powietrza/ ....?.

Objektywny 13.12.2016 23:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

http://zapytaj.onet.pl/Category/006,005/2,8482758,Jakie_sa_przyczyny_zanieczyszczen_powietrza_.html .....@beg i dopisz tam jeszcze muł i flot bo zapomnieli wpisać .......

~borok (155.133. * .181) 13.12.2016 23:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

do@beg widzisz sam piszesz że smog jak nie ma wiatru to jest wtedy cały w mieście czyli co w rezerwacie na xxx i piastów palą śmieci dlatego jest smog to gratuluje ci wiedzy akurat wtedy ten smog powstaje z spalania paliw przez samochody a jeszcze wiekszy jest w godzinach szczytu gdy na wszystkich rondach w mieście stoją auta w korkach i kopcą

beg 13.12.2016 22:40
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Do Qwerty 100 .Spaliny powstają w 80 procentach na miejscu w mieście lub wsi a nie z Ostrawy i nie koksowni do nasz przychodzi.Jak masz dalej inne zdanie to dlaczego największy smog jest w dni bezwietrzne gdy nic nie przywiewa z zewnątrz?To przeczy tezie że smog przychodzi z zewnętrz.A drugie wystarczy wyjść w pole kawałek za miasto i czuć że powietrze jest dużo czystsze niż w samym mieście.To kolejny dowód na to że smog powstaje na miejscu głównie i to my za niego odpowiadamy.

Spec 13.12.2016 22:29
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Bardzo dobrze,nareszcie ktoś myśli,jak nie idzie po dobroci to trzeba karać i nakazywać bo innej metody na tępych ludzi nie ma.
Tak trzymać!

~Qwerty100 (80.238. * .186) 13.12.2016 22:28
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

nadal się ludziom w mawia że to przez palenie w piecu, a nie patrzy się na koksownie, na czeskie elektrownie przy granicy, na hutę stali w Ostrawie,

~Qwerty100 (80.238. * .186) 13.12.2016 22:25
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

jeśli chce się ekologie uprawiać trzeba robić dotacje a nie robić zakazy

beg 13.12.2016 22:25
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Miał chyba też ma być zakazany.I jestem za.Nie pracuje w urzedzie miasta.Jak to jest że tylko na Śląsku na zakopconym Śląsku ludzie palą odpadami typu szlam muł flot.A gdzie indziej w Polsce z tego co wiem to jest nieznane?Dlaczego ludzi stac na samochód nowy czy na wymianę na inny a nie stać go na ocieplenie domu czy na ekologiczne grzanie?Wiem że mało zarabiamy i są problemy.Ale co jest ważniejsze zdrowie czy życie w zasmrodzonym mieście czy wsi? Jeżeli resztę Polski stać na ogrzewanie bez flotu itp to i nas powinno być stać.Wiem że trudno złapać spalacza śmieci ale od czego jest straz i pobieranie próbek jest możliwe które wykażą spalaczy śmieci.Wiem że jest potrzebna pomoc w termomodernizacji i w wymianie pieca.Mam nadzieje że będzie i tu postęp i jakieś działania władz.Dobrze że bierze się pod uwagę zieleń miejską która ogranicza smog w okresie od wiosny do jesieni głównie wtedy smog komunikacyjny a to liczy się w ogólnym bilansie całorocznym czym oddychamy.