Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Dyskutujcie z nami! Rodzice z SP15 niepokoją się o klasy sportowe

12.12.2016 12:58 | 1 komentarz | ma.w

Czy klasy sportowe z SP 15 zostaną przeniesione do SP 8? Rada Rodziców ze szkoły Sobieskiego zebrała w tej sprawie 336 podpisów pod petycją do prezydenta Lenka.

Dyskutujcie z nami! Rodzice z SP15 niepokoją się o klasy sportowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodzice chcą wspólnego dialogu o przyszłości swych dzieci - uczniów SP 15. Podkreślają, że przy wyborze szkoły kierowali się tym, że placówka szkoli kadrowiczów Polski, jest położona w centrum i ma nauczycieli z osiągnięciami. - Dyskusja o zmianie koncepcji funkcjonowania klas sportowych w SP 15 powinna być prowadzona z reprezentacją rodziców. Proszę nie decydować pochopnie o losach naszych pociech - podkreśla Rada Rodziców SP 15 w liście do prezydentaLenka. Zawiera 336 podpisów rodziców, którzy już teraz deklarują, że kontynuacja nauki ich dzieci powinna odbywać się na dotychczasowych warunkach.

Włodarz Raciborza rozumie rodziców, bo ci będą musieli decydować już w przyszłym roku. Zaznacza, że tylko w oparciu o możliwie szeroki dialog wyobraża sobie dyskusję o przyszłości SP 15. Aktualnie odbywa spotkania z radami pedagogicznymi szkół (był w G1, G2 i G3) gdzie mowa jest przede wszystkim o sprawach kadrowych, bo nauczyciele obawiają się utraty pracy. - Uważam, że potrzebne jest wspólne spotkanie na temat przyszłości klas sportowych SP 15, także z udziałem reprezentacji SP 8. Przypominam, że czekamy na stanowisko Sejmiku odnośnie przyszłości ZSOMS - podkreśla M. Lenk.

Po rozmowach w placówkach przy Żorskiej i na Ostrogu uważa, że miały one przebieg merytoryczny i odbyły się w spokojnej atmosferze. - Materia jest delikatna. Widać, że w szkołach nie szukają rozgłosu medialnego. Na razie kończymy cykl spotkań z radami pedagogicznymi, a teraz zamierzamy spotkać się w gronie radnych. Później planuję komunikat do mediów o tym, co zostało wspólnie wypracowane - kończy prezydent.

(m)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.