środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Kultura

PILNE:

Hiszpańska mucha w Teatrze [ROZSTRZYGNIĘCIE]

08.12.2016 10:27 | 0 komentarzy | (q)

Teatr Ziemi Rybnickiej 9 grudnia o godz. 20.00 zaprasza na spektakl komediowy "Hiszpańska mucha". Londyn lat 30-tych, Art Deco, jazz i kulisy rewiowego teatru. Aktorskie kreacje i stylowe kostiumy, a wszystko utrzymane w duchu angielskiego humoru. Występują: Anna Korcz, Martyna Kliszewska, Dorota Zięciowska, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota. Mamy dla was dwie podwójne wejściówki.

Hiszpańska mucha w Teatrze [ROZSTRZYGNIĘCIE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Hiszpańska mucha":

Londyn. Początek lat 30′. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry’ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa „Hiszpańska Mucha” odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Scenariusz i reżyseria: Jakub Przebindowski.

10 grudnia o godz. 18.55 zapraszamy na kolejną transmisję opery z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Będzie to Miłowanie z daleka (K. Saariaho). Premiera sezonu, po raz pierwszy w MET. Opera w 4 aktach. Fińska kompozytorka Kaija Saariaho cieszy się ogromnym uznaniem w świecie, polscy melomani mają w tym względzie dużo do nadrobienia. Jej opera „L’amour de loin” została po raz pierwszy pokazana na festiwalu w Salzburgu w 2000 roku, teraz pojawi się na operowej scenie Nowego Jorku.

10 – 11 grudnia 2016 r. zapraszamy na 10. MIĘDZYNARODOWY SILESIA GOSPEL FESTIVAL im.Norberta Blachy

10 grudnia - warsztaty gospel dla młodzieży i dorosłych (informacja poniżej).

10 grudnia o godz. 20.00 - w ramach X Międzynarodowego Silesia Gospel Festival im. Norberta Blachy zapraszamy do Klubu Pod Teatrem na koncert Silesia Gospel Night. Wystąpią: Darnita i Kirk Rogers, GG Duo - Gabi i Wojciech Gąsior, Zespół Wokalny BBC i Adam Kosewski. Bilety: 20 zł

11 grudnia wystąpią: chór warsztatowy Silesia Gospel Festival, chór dziecięcy Gospel Kids, zespół wokalny BBC, zespół instrumentalny Holy Noiz. Wystąpią również instruktorzy: The Real Rogers - Darnita i Kirk Rogers, Gabi Gąsior i Adam Kosewski.


Wygraj bilet na spektakl Hiszpańska mucha w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Do wygrania dwie podwójne wejściówki na Koncert Muzyki Filmowej w Spodku 9 grudnia na godz. 20.00. Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (kliknij TUTAJ lub w obrazek powyżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu oraz adres e-mail (WAŻNE), abyśmy mogli skontaktować się ze zwycięzcą. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 9 grudnia, do godz. 14.00. Po zakończeniu konkursu podane w komentarzach profile do FB i adresy e-mail zostaną ukryte.

[AKTUALIZACJA]

Podwójne wejściówki otrzymują: Lidia Szymiczek i Grzegorz Pęczek. Organizator został powiadomiony.